| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu un baiat de 3 luni. ne cunoastem de 2 ani. dar problema este ca n`are incredere in mine. eu l`am inselat odata, l`am mintit cu lucruri marunte. el este foarte gelos. se supara daca ii spun ca am vb cu un baiat pe mess sau nu stiu ce.` dar stiu ca ma iubeste. si eu sad as dori sa stiu ce pot sa fac sa aiba incredere in mine?worried si sa inceteze discutiile/certurile?;-S am nev de ajutorull vostru `... mersisad

Răspuns Câştigător
| Carmensitarockon a răspuns:

Sa ii faci o surpriza de exemplu sa il chemi la tine acasa sa ii pui lumanarele peste tot si sa il servesti cu o mancare facuta de tine, iar apoi sa va promiteti unul altuia ca nu o va mai certati niciodata...ca in filme:X

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ma tem ca nu prea ai ce face, gelozia este o boala fara leac, si tot gelozia nu face casa buna cu iubirea. straight face
Depinde acum de ce, ce si cand ai facut, daca timpul trece si el va fi tot la fel atunci cred ca ar fi fost gelos orice ai fi facut. Daca situatia nu se indreapta nu prea vad cum ar putea dura relatia voastra, sorry.

| foxi a răspuns:

Sa nu mai inseli...asa se va convinge ca te-ai cumintit!

| Pacala a răspuns:

Si de ce ar avea incredere in tine daca l-ai inselat si l-ai si mintit? Si cum se face ca-l iubesti, daca l-ai inselat? Hai, fii serioasa.

| BoBBy a răspuns:

Fa sex cu el si poate asa o sa aiba mai multa incredere in tine! succes!

| luvieere a răspuns:

Who's a cheater, is always a cheater. Aşa că o idee ar fi să-i spui să renunţe la pretenţiile pe care le are de la tine - n-o să te schimbe. Ori te acceptă să-i fii alături aşa cum eşti, ori ia o pauză până i-o fi mai dor de tine.