| ScandaL a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni, dar ne-am departat, nu mai e la fel, nu ma mai sprijina cum o facea inainte, nu imi mai vorbeste ca inainte. Plus ca dupa 3 saptamani de cand am inceput relatia, el a fost nevoit sa plece in Germania la mama lui. Am spus OK, te astept, vedem ce o sa fie. E foarte gelos, nu prea ma lasa sa vorbesc cu nimeni...
Acum vine problema. straight face Am inceput sa vorbesc ca amici cu fostul meu prieten cu care am stat tot 5 luni. La care am tinut enorm, si nu stiu ce sa fac.Nu mai stiu ce simt.Nu mai stiu ce sa fac... Deci va rog, putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Relatiile sunt un rahat.

| ScandaL explică (pentru Demonull):

Multumesc, stiam asta. laughing :*!

| Demonull a răspuns (pentru ScandaL):

happyPerfect atunci.

8 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Cantareste-ti sentimentele si punele in balanta si pe ale celor doi baieti.

Daca fostul tai iubit, cel cu care ai avut prima relatie, doreste doar o amicitie cu tine, crezi ca ae rost sa itk strici relatia actuala?

Daca, iubit tau actual se intoarce in scurt timp, asteapta sa ii vezi comportamentul cu privire la tine si expluca-i ca iti doresti aceeasi atentie pe care ti-o oferea inainte de despartire.Vezi cum evolueaza lucrurile intre voi si in functie de asta ie-i o decizie.

Pe de alta parte, daca sentimentele tale sunt mai profunde fata de primul si el inca tine la tine si doeste impacare, impacati-va daca stii ca ai putea sa fi mai fericita cu el (primul iubit).

Subliniez, anizeaza-ti sentimentele ca sa poti lua o decizie, daca nu esti fericuta cu niciunul, optaza pentru o perioada de pauza si in functie de ezultatele analizei tale, ori te intlrci cu primul, ori continui cu actualul sau cunosti pe alt cineva.

| MiruD a răspuns:

Cam complicata situatia ta. Ce sa zic?! stii tu ca ochii care nu se vad se uita si dupa parerea mea, o relatie la distanta nu rezista si intervine si gelozia. Incearca sa te gandesti bine la ce vrei sa faci si cu cine vrei sa ramai.

| stefania94 a răspuns:

Deci sa inteleg ca aveti o relatie la distanta. Din punctul meu de vedere relatiile la distanta sunt o prostie! Asa ca mai bine te-ai orienta catre alt baiat.

| ScandaL explică (pentru stefania94):

El urmeaza sa vina inapoi, acum peste 1 saptamana, ceva de genu. happy

| 5554432 a răspuns:

Asculta. poate nu-ti dau un sfat bun. dupa parerea mea ghindeste cu care te vei simti mai bine.

| blabla93 a răspuns:

Probabil ii simti lipsa tipului de s-a dus in Germania si cumva prin fostul prieten reusesti sa il ai aproape pe pri tau. asta e varianta nr 1 varianta nr 2 ar fi ca daca el a plecat a fost un fraier si te-a lasat asa si tu bum te-ai indragostit again de ex boyfriend. the endlaughing