| Rlove1D a întrebat:

Sunt din Romania, dar vara asta m-am mutat in UK, Brighton. Eu il ma uitam la Marcus Butler inca de cand a inceput, iar parintii mei stiau asta. A doua zi dupa ce am ajuns aici (Brighton), mama mi-a spus ca e cineva in vizita. Iar cand am ajuns jos era chiar Marcus Butler. Nu mi-a venit sa cred. Nu numai ca era acolo in vizita, dar este si vecinul nostru. De atunci vine aproape zilnic pe la mine sau ma duc eu la el si tot asa. Am devenit prieteni foarte buni, parca ne cunoastem de o viata.
Dar totusi prietenia are o limita, nu? Ei bine, el de ceva timp imi zice "dragostea mea", "te iubesc mult de tot" si e foarte romantic. Credeti ca asta este un semn pentru o viitoare relatie? Prietena mea cea mai buna a zis ca "Daca iti compune poezii de dragoste nu inseamna ca ii place de tine". Voi ce credeti? Nu glumesc, chiar este adevarat. Dau funda. :*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o persoana extrem de putin cunoscuta, este penibil sa il tratezi ca si cum ar fi vreo personalitate. Comporta-te normal, trateaza-l ca pe orice alt baiat si atunci vei sti ce ai de facut.

| Rlove1D explică (pentru Brigaela):

Il urmaresc pe Youtube 1.530.759 de oameni din intreaga lume. Ti se pare "extrem de putin cunoscut"?

| Brigaela a răspuns (pentru Rlove1D):

Da, sigur ca da, trebuie sa recunosti ca din 6 miliarde e o nimica toata. Plus ca nu e mare chestie sa te urmareasca cineva pe youtube, sa te uiti cate accesari au videoclipurile unor manelisti analfabeti, ca sa intelegi ca nu e nici o valoare in a fi urmarit pe youtube, fiindca nu poti sti ce persoane il urmaresc, jumatate pot fi niste analfabeti si ignoranti si atunci, trebuie sa recunosti, faptul ca il urmaresc un milion de astfel ed oameni este mai degraba un semn rau, nu unul bun.
In viata o sa cunosti oameni cu adevarat importanti, profesori care au format mii de elevi, medici care au salvat mii de vieti, oameni care intr-adevar sunt cunoscuti si personalitati, care si-au verificat valoarea. Atunci sa fii impresionata, deocamdata chiar nu ai nici cel mai mic motiv. Inteleg la 8-10 ani sa fii impresionata de personajele de la TV si de pe net, dar pe masura ce cresti, pe la 12-14 ani ar trebui sa capeti destula minte incat sa depasesti momentul si sa ai o ierarhie mai normala a valorilor. Tu ai cunoscut un tip care face niste filmulete pe net, pe care il urmaresc niste oameni, de valoare discutabila si care se crede mare cocos din cauza asta, desi nu e deloc mare branza. Tu ai cazut ca o copilita de cativa ani in admiratie si il consideri CIneva si el profita comportandu-se usor jignitor, doar fiindca ii sustii impresia ca el e mare si tare si tu nu mai poti de impresionata. Gandeste-te insa la valoarea adevarata si vei intelege ca el este un oarecare si e normal sa-l tratezi ca atare. Poate vecinul celalalt va descoperi leacul cancerului in viitor, deci merita mai multa atentie.

| onasis1961 a răspuns:

Vise,tata,vise.Si ti-a parut foarte rau cand te-ai trezit?

| wolder a răspuns:

Si cand te-ai trezit era dimineata smug?

| Rlove1D explică (pentru wolder):

Stii macar de cine e vorba?

| MariA00 a răspuns:

1. Ai o imaginație bogată.
2. Să presupunem că este adevărat, de ce ar veni el în vizită la tine daca nici măcar nu te cunoaște?
3. Are iubita, Niomi Smart.