| MădălinaDiana a întrebat:

Sunt disperata... si imi place un baiat mai mare. El a facut mai multe gesturi(sarut, ma tine de mana, se joaca cu degetele mele, vorbim pe mess)dar totusi nu mi-a cerut prietenia.Nu stiu ce sa fac tinand cont ca am avut mult de suferit din cauaza lui(profesorii, anuntarea parintilor, foste prietene, gellozie)si chiar nu stiu imi place mult de el...VA ROG, AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Daca este mai mare decat tine trebuie sa ai grija. Poate el vrea doar sa intretina relatii sexuale cu tine si de aceea nu tia cerut prietenia.Sau poate ii este teama ca tu nu il placi si o sa refuzi.Incearca sa ii areti prin gesturi ca si tu il placi.SI daca o sa iti spuna ca vrea ca tu sa fi iubita lui inseamna ca el chiar te place. Dar daca continua sa se poarte la fel fara sa iti ceara prietenia inseamna ca nu vrea altceva decat sex.
Ai grija de tine.Pa pa

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Unele lucruri se inteleg de la sine. Uneori cuvintele sunt de prisos.

| DacaTuSpui a răspuns:

Incearca sa faci tu pasul.Intr`o discutie perfect normala, cand sunteti destinsi, ii spui ceva in genul:" De o vreme incerc sa iti spun ceva, insa ori nu am curaj, ori nu imi gasesc cuvintele. Te plac si gesturile pe care le-ai facut, toate lucrurile care s`au intamplat intre noi, ma fac sa cred ca si tu ma placihappy. Ce zici, ne-am potrivi intr-o relatie?" Daca sunteti fata in fata, poti sa il saruri si apai sa il intrebi daca e posibila o relatie. Sper ca te-am jutat. Te pup:*

| fgch a răspuns:

Pai mno, tipului ii place de tine.Probabil ca asteapta ca tu sa faci primul pasbatting eyelashes. Spune-i pur si simplu daca nu ar vrea ca voi doi sa aveti o relatie mai mult decat amicala big grin. Din moment ce a facut gesturile acelea, nu cred ca o sa te refuze.(sun 80% sigur big grin). Multa bafta, si ai grijawinking

| Nobodyy a răspuns:

Pai.da.ai grija daca e mai mare ca tine poate vrea mai mult decat o prieteniehee hee daca nu.si il cunosti suficient de bine eu zic sa ai rabdare, poate el vrea sa te mai cunoasca sa nu sufere.Eu una chiar cand am vrut sa renunt pentru ca credeam ca nu ma place m-a intrebat in ziua aiahee hee

| PrInTiShOrUl a răspuns:

Mai in ziua de azi nu se mai cere prieteniawinkingdaca un baiat te saruta ins ca sunteti impreunatongue bine sa nu te sarute cu japca daca vrei si u...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre' sa uiti de el sau intreaba-l tu daca vrei sa fiti prieteni!
Succes!
"Good look Chearlie!"

| Polyana a răspuns:

Cred ca deja sunteti impreuna... daca va sarutati si va tineti de mana...mai nou nu se cere prietenia se trece direct la fapte