| EmmaSiAtat a întrebat:

sunt Emma si am o poveste mai lunga si mai complicata la care am nevoie de niste sfaturi.
M-am despartit de prietenul meu M. acum mai bine de o jumatate de an dupa o relatie frumoasa de aproape 3 luni dupa f mult timp cat numai l-am dorit, ca sa zic asa. M e mai mare decat mine cu zece ani dar nu a fost nicio problema, doar ca l-am cunoscut cand aveam inca 17 ani iar el 27.Niciunul n-am considerat varsta o problema, nici macar sexul.Cand eram impreuna nici nu se vedea diferenta de varsta dintre noi, nici din punct de vedere fizic.Pana si ai mei stiau de relatia mea cu M.si nu-mi spunea nimeni nimic.Si totusi, s-a intamplat sa-mi dea papucii pentru alta tipa mai mare pe care el o cunoscuse.In ziua cand ne-am despartit mi-a spus totusi ca poate ne impacam, m-a chemat la el si atunci a fost ultima oara cand ne-am sarutat si ne-am purtat ca un "cuplu"... apoi au urmat luni intregi in care am plans nonstop din cauza lui, inca si acum plang si nu pot sa-mi scot din cap ideea ca il iubesc pe M.mai mult decat orice.Ieri ne-am intalnit din nou, pentru ca idea a fost sa ramanem prieteni in continuare si nu m-am putut abtine, am inceput sa plang in brate la M.sa-i spun tot ca nu mai suport toate lunile alea in care am plans nonstop si nu m-am gandit decat la el.Si mi-a zis sa tin capu sus ca nu se stie niciodata cand se v-a intoarce la mine. Vreau sa-i arat ca numai el conteaza pentru mine, ca il vreau inapoi, ca o sa dau tot ce pot daca se intoarce la mine dar el inca mai e cu aia pentru care m-a lasat si care n-are cu nimic mai mult ca mine, si aia nu cred ca il iubeste cum il iubesc eu. El e constient ca m-a ruinat ca m-a facut sa sufar si imi zice ca inca mai simte ca vom fi impreuna. Ce sa fac, va dati seama ca il vreau cu orice pret, dar cum sa-l fac sa se intoarca mai repede atat timp cat si el da semnale ca m-ar vrea inapoi? crying Pentru mine M. e mai presus decat orice, de cand nu mai sunt cu el nu mai vad pe nimeni altul in afara de el.

5 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu TE ROG sa il uiti...mie mi se pare k se cam joaca cu tine daca tot zice ca se va intoarce la tine si bla bla bla!

| alinadany a răspuns:

Eu sincer cred ca pe tine te tine de rezerva.iti tot sp k exista posibilitatea sa se intoarca la tine(astea sunt abureli)...incerca sa terci peste asta si fi tare in fata lui.nu mai plange pentru ca gandeste-te ca nu te-a ales pe tine, a ales-o pe ea.nu face de tine si nu te mai injosi in fata lui.nu te iubeste si nu ii mai cersi iubirea, el a vazut in ea ceva mai bun ca tine.te sfatuiesc ca in momentul in care va intalniti sa nu mai plangi si sa nu mai aduci vorba de fosta voastra relatie, fi si tu indiferenta chiar daca in momentul in care ajungi acasa o sa plangi pe rupte.succes.si fi puternica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita. Te are ca pe "o asigurare" când se v-a certa cu aia vine la tine pana găsește alta și după iar te v-a lăsa și tot asa. Chiar vrei asta?

| izabelaAna a răspuns:

sad imi pare rau k suferi si eu am trecut prin ceea ce treci u acum si da era exact la fel el statea cu alta "prietena mea" era chiar si colega mea de bancasad.dar a fost doar "o aventura" dupa o luna i-a dat papuci si ne-am impacat straight face
sper sa te impaci si tu cu M si sa nu mai suferi sad dk el te iubeste dc mai sta cu aiastraight face vorbeste si tu cu el si pune-l sa aleaga, dk te iubeste si tine la tine o sa va impacati daca nu incearca sa nu te mai gandesti la el sad stiu ca nu o sa reusesti dar macar incearca :*>big grin

| alV112 a răspuns:

Cred ca nu vorbesti serios ca vrei sa te mai intorci la el dupa ce te-a parasit pentru alta si ti-a si spus pe fata ca poate se va intoarce din nou la tine!