| anonim_4396 a întrebat:

de curind m-am despartit de prietenul meu decizia lui a fost sa ne despartim de 3 luni impreuna si vreau sa il intorc il iubesc foarte mult. Timp de 3 luni am avut foarte multe intimplari am facut cunostinta cu ambii parinti, ne-am inceput viata sexuala, aveam planuri pe viitor si intr-un moment totul s-a ruinat. Uneori ne certam eu eram initiatoare fiind de parere ca nu are timp pentru mine pentru ca munceste acasa. Vineri seara mi-a spus in fata ca e gata ca s-au epuizat toate sentimentele si nu imi vine a crede il iubesc il vreau inapoi apropo si-a adaugat-o in prieteni pe fosta lui prietena ce sfaturi imi dati? Toti prietenii comuni au vorbit cu el dar el ramine rece nu il intereseaza nimic legat cu mine... sfaturi va rog cum sa procedez?

6 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Viata nu e o povestewinking, dar o poti face, nu sunt nici printi si nici printese, ci trebuie traita din plin, asa ca lasa-l, fi indiferenta, daca tin se intoarce daca nu c`est la vie, viata merge inainte, poate altul te viseaza, in timp ce tu nu observi, ca esti prea obsedata de fostul! deschideti ochii.

| neutrino a răspuns:

I-ai oferit tot ceea ce tu aveai de oferit, asa ca el nu mai are motiv sa se intoarca la tine.

| Solitude15 a răspuns:

Cine te vrea nu te are iar cine te are nu te pretuieste scurt clar si cuprinzator
funda

| Cupcake a răspuns:

Of, complicata-i dragostea asta. Momentan nu ai ce sa faci, o perioada lasa apele sa se linisteasca, deoarece orice ai face acum, nu va imbunatati situatia actuala. Acorda-i timp de gandire cat are nevoie si daca chiar va avea nevoie de tine te va cauta, daca nu, inseamna ca a trecut peste, ceea ce inseamna ca si tu ar trebui sa faci la fel. Stiu ca este greu, dar asa e viata, persoanele intra si ies din ea fara vreun motiv, lasand in urma rani adanci pe care doar timpul le poate vindeca. Peste cateva luni o sa intri pe TPU si o sa vezi intrebarea pe care ai pus-o. Dar nu te va mai afecta deloc. Pentru ca vei fi trecut peste atunci. Sper ca te-am ajutat. Pup

| ribe a răspuns:

Nici n-ai idee cat de mult te ajuta prezenta altui baiat, 074...

| MaiaGeorgy a răspuns:

Incearca sa fii tare si sa nu-i arati ca te doare.fa pe indiferenta(si stiu cat e de greu, mai ales cand ai ramas cu atatea intrebari fara raspuns), dar o sa vezi ca el (daca mai are catusi de putin sentimente pentru tine) o sa te caute..si mai incearca sa il faci si gelos(dar nu in sensul ca vai sa te saruti cu altul, incearca sa vb cu un amic bun, sa-i spui "planul" si sa stai mult in preajma lui, si sa va vada impreuna..crede-ma ca orgoliul masculin e enorm de mare, si sa vezi atunci ce te va cauta...si daca dupa toate astea nu merge, atunci lasa-l, ca n-are rost sa stai sa suferi pentru unu care da totul uitarii asa usor..si stiu ca ti-e greu, dar vei vedea ca o sa dai peste altul care o sa merite. big grin