| iulia972 a întrebat:

sunt fata. acum cateva zile m-am "jucat" cu prietenul meu. nu m-a penetrat doar m-a atins cu penisul aproape de vagin. Se poate sa fi ramas insarcinata? Mentionez ca sunt virgina.

Răspuns Câştigător
| PinkIceCream5 a răspuns:

Atâta timp cât iubitul tau nu a ejaculat inauntrul tau nu ai rămas insarcinata! Atunci cand el te va dezvirgina si va ejacula înăuntru atunci poți rămâne gravida! Cel mai bine atunci cand veți decide sa faceți asta, protejați-va! Sper ca am fost de folos, pa-pa!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai ramas inseamna ca ai un ghinion teribil

| iulia972 explică (pentru suntserios):

Imi dau seama, dar totusi nu ma ajuti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Șansele sunt minime chiar inexistente.Eu nu cred că ar trebui să îți faci griji.Nu ai rămas însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ar fi fost bine sa mentionezi ca nu mai esti virgina straight face

| Alicezzz a răspuns:

Pai depinde in ce consta,, joaca,, voastra!? Daca el nu a ejaculat si nici nu s-a consumat un act sexual intre voi, doar o atingere a organelor genitale, sansele sunt minime! Dar daca iti incepi viata sexuala cu el, nu uita sa te protejezi ca sa eviti complicatiile! happy

| Futhakari a răspuns:

Daca as dadea drumu in tine ramaneai, nu inteleg copii vor sex dar dupa sunt speriati ca porumbei si nu stiu ce sa fac se inchid in eii si apoi se afla.

| wannabeyourlover a răspuns:

Daca n-a ejaculat nicio sansa. Stai linistita, sansele sunt de sub 1%!

| xPiitiicaOx a răspuns:

Sansele sunt minime sa ramai insarcinata cam sub 50 %. Dar nimic nu e imposibil, mai bine ia-ti un test de sarcina. Asta daca vrei sa fi sigura. Sper sa te fi ajutat.