| andrafv a întrebat:

Sunt fată, am 16 ani și 50 de kg. Sunt destul de dezvoltată, adică am un fund mare, soldurile late, etc. Dar nu am sâni aproape deloc și mă simt foarte complexată. Toți băieții se uita după mine datorită fundului meu dar tot nu ma simt bine in corpul meu. Ce pot să fac să îmi crească sânii mai repede? Menționez ca am menstruație de la vârsta de 11 ani și iau anticoncepționale. Va mulțumesc!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unica metoda prin care femeile cu sanii mici isi pot mari bustul, se poate realiza prin operatia de implant mamar. Din nefericire pentru tine, pana in acest moment, stiinta medicala nu a reusit sa realizeze un ''produs minune'' care sa aiba proprietatea de a marii sanii in mod cu totul miraculos. Fiindca d.p.d.v. genetic in cazul tau sanii au fost proiectati sa aiba forma si marimea lor actuala si din acest motiv accepti si te multumesti cu ceea ce ai, ori te vei decide sa-ti maresti volumul lor prin implant mamar. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Sânii mici sunt cei mai frumoși! Ar fi bine să începi să te apreciezi așa cum ești.

| andrafv explică (pentru mihai69):

Eu nu îmi doresc sâni mari. Vreau sa am ce sa pun in sutien. Mă simt foarte complexată. Totuși am speranța ca îmi vor crește având 16 ani

| mihai69 a răspuns (pentru andrafv):

Da, e posibil să mai crească puțin, dar nu te aștepta la minuni. Cel mai bine e să faci cum spun: să te vezi *normală* și să te simți bine în pielea ta. Și să ignori fraierii care nu știu să te aprecieze și eventual mai fac și glume proaste.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci, doar dacă îți pui implanturi de silicon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii lași pe băieți sa te tragă de ele.

| Willis a răspuns:

Păi mai un an jumate, hai doi, în care ar putea să mai crească. Nu foarte mult ce-i drept, dar măcar mai este o speranță. Dar din câte știu, și din câte am văzut și am auzit, fetele care au fost pipăite mai des pe sâni, le-au și crescut mai mari. Coincidență sau nu, nu ai nimic de pierdut. Eu aș recomanda și să îi dai voie iubitului (în cazul în care ai, dacă nu, fă-ți de urgență că timpul trece), să te pupe pe sfârcuri și chiar să le sugă. Posibil după ceva timp să ajute la mărire. Nu știu sigur dar alte soluții momentan nu văd.

| Heavenonearth a răspuns:

Pentru ce folosesti anticonceptionale? :O la vârsta de 11 ani?!

| andrafv explică (pentru Heavenonearth):

Am 16 ani si am menționat că mi-a venit menstruația la 11 ani, nu că iau anticoncepționale și am 11 ani

| andrafv explică (pentru Heavenonearth):

Am 16 ani și am menționat ca am menstruație de la vârsta de 11 ani, nu că am 11 ani și folosesc anticoncepționale