| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 23 de ani iar de curand am intrat intr-o noua relatie. Am mai avut o relatie inainte (prima mea relatie),dar care s-a incheiat in urma cu un an jumatate,deci de un an jumatate nu am avut contact sexual cu nimeni.
Am facut acum cateva zile sex cu actualul meu si am avut dureri foarte mari la penetrare. Eram excitata,lubrifiata,el ma atrage foarte mult dpdv fizic,dar nu stiu de ce la penetrare m-a durut foarte rau. Nu am putut incerca alte pozitii, decat cea a misionarului.
De ce oare am aceste dureri? Sa fie din cauza faptului ca n-am mai facut-o de mult timp?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai tu o rană pe col, mergi la un consult ginecologic, o ecografie vaginală va rezolva cazul.

| ania a răspuns:

Mai bine nau mai face sex cu nimeni pană la căsătorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca cel dinainte avea un cuc mic si subtire si nu simteai nimic, pe cand acesta este mai dotat.
Daca si dupa a 2-a partida ajungi sa ai dureri, eu spun sa mergi la medic si a se faca investigatii interne, ca ceva nu este in regula.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate și asta. Sau o infecție care a făcut să fie inflamată zona.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe 10 aprilie ziceai ca esti intr- o relatie de un an jumate, acum la m-ai putin de un an dupa zici ca esti singura de un an jumate... ceva nu se pupa.