| NimeniCelebru a întrebat:

Hi! De vinerea trecuta, 28.1.2011,am avut niste dureri abdominale foarte mari in partea dreapta.Nu am altele:greata, varsaturi etc...Doar dureri. Mi-a fost frica sa-i zic cuiva, sau sa merg la doctor.De vinerea asta au inceput sa se mai micsoreze, dar nu ma durea tot timpul. Tin sa precizez ca doar cand stateam pe scaun, dimineata cand ma trezeam nu mai puteam de durere.Cand eram in miscare nu aveam nimic(doar prin casa). Toata saptamana, am iesit doar o data in oras si am mers la un restaurant, dupa aceea putin pe la niste magazine. M-a durut ingrozitor.De abia puteam sa merg.Astazi,sambata nu ma mai doare aproape deloc.Am facut niste yoga(cum am putut si eu) siniste exercitii fizice usoare.

Oare ce a fost?

ps:Acum un an jumatate am avut cam aceeasi problema si am fost la spital, suspecta de apendicita.Am stat internata 3 zile si am aflat ca aveam gastrita. Mi s-a dat tratament si s-a rezolvat.Nu am mai avut probleme pana acum.

Va mai intreb o data:Oare ce a fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BiwCupcake a răspuns:

Da. astea sunt semnele apendicitei...
te sfatuiesc sa meri la doctor sa-ti faci un control, caci daca este vorba chiar de apendicita, ai grija ca daca nu te vei opera ai putea sa meri sigh

sper ca te-am ajutat. insatosire grabnica :-H