| ajutorpls12 a întrebat:

Buna sunt fata, cand fac sex ma ustura vaginul de ce? ori de cate ori fac sex cu iubitul meu nu folosim prezervativ doar se unge cu ulei deci care este problema? de ce ma ustura cand fac sex?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca principalul vinovat este de fapt exact acel ulei? pe care iubitul tau il foloseste pe post de lubrifiant, dar care de fapt produce un efect contrar. Este mai mult decat posibil ca acel ulei sa provoce iritarea mucoasei vaginale si din acest motiv vaginul sa devina extrem de sensibil la atingerea sa de catre penis. Pentru a scapa de senzatia neplacuta si/sau chiar dureroasa din timpul actelor sexuale intretinute, ar fi bine si indicat sa renunte sa mai foloseasca acel ulei (indiferent ce tip?) pe post de ''lubrifiant'' si sa incepeti sa folositi ori saliva voastra proprie, ori sa va orientati si sa cumparati din comert un lubrifiant adecvat pe baza de apa. Produse foarte bune ca si raport pret/calitate le poti gasi in magazinul Kaufland. Multa sanatate! https://www.shoogle.ro/cauti__durex-play-lubrifiant-preturi-kaufland

| ajutorpls12 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult se poate sa fie asa cum spui dar ma ustura si atunci cand fac pipi...

| mihai69 a răspuns (pentru ajutorpls12):

Înseamnă că ai ceva infecție. Ar fi bine să mergi la un medic - nu trece cu ceai de gălbenele...

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu ce ulei se unge cum îi spune uleiului?

| mihai69 a răspuns:

O fi de la ulei. Să pună M5W20 de la Shell!
Sau şi mai bine, lubrifiant special de la Durex!