| kalibraful a întrebat:

Iubitul meu nu vrea sa folosim prezervativ, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| dada a răspuns:

Poate vrea un bebe laughinglaughinglaughing

am glm.

spune-i ca ar trevui sa ii pese si de tine, ca iti e frica sa faci sex fara prezervativ. daca tine la tine ar trebui sa iti respecte dorintele si in acelasi timp este mai bine pentru am2...

11 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fă-i vânt! Dacă nu te respectă nici atât şi nu îl interesează sănătatea ta fizică şi psihică ce rost mai are. Nu merge vrăjeala cu "nu îi place". Dacă te iubeşte şi te respectă poate folosi prezervativ. Dacă nu, nu faceţi sex şi ai rezolvat problema. Sau cauţi pe altcineva.

| Atotstiutorul a răspuns:

Cum adica ce sa faci? o faci fara si gata! sau iei anticonceptionale!

| Deea a răspuns:

De ce sa iei tu anticonceptionale si sa iti umplii corpul cu pastile cand el poate pur si simplu sa isi puna un prezervativ... spune`i ca ar trebui sa tina cont si de parerea ta...

| Silvia_6960 a răspuns:

In primul rand. in afara de o posibila sarcina, este posibila si transmiterea de bolistraight face mai pe scurt BTS. Vreau sa spun, poate ca multi alti baieti se cred foarte siguri pe ei, insa ar trebui sa vorbesti cu el. Si daca nu are intentie sa te asculte, cu un astfel de om nu ai ce impartasi. Mai ales in relatiile sexuale trebuie sa se tina cont de dorintele celuilant... Insa atunci cand el face ce vrea deja ceva nu merge bine.

| miauu a răspuns:

Pai ar trebui sa vb
nah poti lua si tu anticonceptionale

| corina_4591 a răspuns:

Sarcina e o problema grava atunci cand nu iti doresti copii dar ce mai spui de bolile sexuale.Ar trebui sa vorbesti cu el.

| ionika a răspuns:

N trebuie daca este iubitul tau gata hai copiiii cad

| DianaLostInDreams a răspuns:

Ar trebui sa se gandeasca si la parerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ei anticonceptionale prescrise e mult mai rafinat decat sa te certi cu el si apoi sa dai peste altu care iti va cere acelasi lucru! cam 70-80% dintre baieti refuza sa foloseasca prezervativele cand e vorba de iubita lor, ai incredere in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija cu BTS, pentru problema cu bebelusii, exista si alte metode. Poti folosi prezervative pentru femei...

| chaw a răspuns:

Pai daca nu vrea sa fie tatic ar trebui sa lase prtentiile de`oparte!winking Nu vrea prezervativ. tu nu vrei sex si gata.happy