| alexutzaceacuminte a întrebat:

Buna sunt fata si am 18, sunt impreuna cu baiat si avem 2 ani si ceva. de curand mi-am inceput viata sexuala, problema e in felul urmator ca in acel moment cand am facut-o cu el m-a durut foarte tare s fiu sincera nici nu puteam suporta acele dureri, el a fost foarte tandru cu mine. si sincer ca nu am avut nici o placere nu m-am simtit deloc bine. iar problema e ca nu mi-a curs nici sange. as vrea sa imi dai niste sfaturi dc nu mi-a curs sange si dc am avut asa de tare acele dureri si vreau sa mai zic ca acele dureri mau tinut km vreo 4 zile si ca iubitul meu a folosit prezervativ. va rog niste sfaturi si dau fundita, va multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca dezvirginarea sa doara, la unele fete chiar cateva zile. Nu este absolut nimic anormal. Cam 20% din fete nu sangereaza la dezvirginare, fiindca himenul lor este prost vascularizat si nu sangereaza la rupere. Dar nici asta nu este o problema.

5 răspunsuri:
| GwenS a răspuns:

Pai aici depinde de firea ta.presupun ca esti o persoana mai sensibila fizic.asta e explicatia, griji nu ai de ce.

| purenerve a răspuns:

Sigur ai himenul elastic si nu ti s-a rupt de aia si cu sangeratul nu tote fetele sangereafa la primul contact sexual!

| andreeaemmma a răspuns:

Probabil nu ti s-a rupt helimedul.
Deaceea te doare asa de tare.

| Polomitreaci a răspuns:

Este posibil sa ai himenul mai elastic.Si durerea cred ca asa e prima data thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei vina mea ca te.ai ****? Odata ce ai luat aceasta hotarare ar trebui sa stii ca iti asumi anumite riscuriwinkingsi acestea nu sunt genul de probleme pe care sa le discutzi pe net...multzi isi pot bate joc de tine... discuta cu familia sau cu un specialist in asa ceva, du-te la o clinika particular, vezi daca exista vreo problema si care e aceasta si rezolvo P.S.:Nu`ti mai discuta astfel de probleme pe net cu necunoscutzi happy