| alexutzaceacuminte a întrebat:

Buna sunt fata si am 18 ani, sunt impreuna cu un baiat de 2 ani si ceva si acum ceva timp am facut dragoste cu el a fost pentru prima data eu fiind virgina, am vorbit cu el dinainte sa fie tandru cu mine si el m-a inteles. dar prima data cand a introdus penisul in vagin m-a durut de simteam ca mor. problema e ca de at sunt vreo 4 zile si ma km doare acolo jos daca fac miskri mai bruste ma doare mai tare si nu int dc as vrea sa ma ajutati sa-mi dati un sfat dc ma doare asa de tare si mai e o problema nu mi-a curs sange deloc nici atunci nici a 2a zi si faza e ca el a folosit prezervativ e posibil sa fie din kuza asta sau probabil ca nici nu m-am dezvirginat va rog sa ma ajutati sa-mi dati niste sfaturi si cu problema cu gezvirginarea si cu durerea. va rog din suflet

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-a dezvirginat si daca nu folosea prezervativ te-ar fi durut si mai tare. E normal sa ai dureri cateva zile dupa dezvirginare, mai ales daca nu erai suficient lubrifiata (si nu ati folosit un lubrifiant suplimentar). Nu toate femeile sangereaza la dezvirginare, dar asta nu are nici o semnificatie.
Durerea o sa-ti treaca. Oricum sa-i spui asta ginecologului care te va consulta in curand (in prima luna de la inceperea vietii sexuale).

| mgtow a răspuns:

Pai cand o faci prima data te doare o vreme si trece cu timpul nu-i problema de prezervativ

| Andreea_1440 a răspuns:

E normal cred eu depinde de organism ar trebuie sa te duci la un ginecolog sa vezi ce ai un control nu strik succes:*

| rbby a răspuns:

Problema e nu s-a rupt himenu. daca ti se rupea trebuia sa-ti curga sange.mai fa-o odata poate se rupe. fa-o pana se rupe ca sa nu te mai doara

| fly a răspuns:

Salut! dezvirginarea nu implica automat sangerarea; exista asa numitele himene elastice care nu sangereaza la penetrare, tocmai pentru ca sun elastice.asa ca ori s-a rupt fara sa sangereze, ori mai esti inca virgina.despre durere ce sa-ti zic? nu e tocmai normal sa te doara asa tare chiar si la o simpla miscare, oricum nu te nelinisti, cu siguranta e pentru ca logic.era prima data si mai ales daca baiatul e unul dotat, cu un penis mai mare, e posibil sa te fi ranit putin.Eu in locul tau m-as duce la ginecolog, doar daca ti-ai inceput viata sexuala e normal sa incepi si vizitele la ginecolog, asa ca acest mom ar fi potrivit.iti doresc sa-ti treaca durerea si data viitoare cand ve-ti face amor, ai grija sa fii suficient de lubrifiata, ca daca zona vaginului e prea seaca(pentru ca tu ai emotii si nu reusesti sa te relaxezi si sa te exciti si mai ales pentru ca primele dati e mereu asa.va trece putin pana sa incepi sa simti cu adevarat placere, e normal la fete)atunci chiar ca te va durea; puteti folosi uleiuri speciale, le gasesti chiar si in farmacie, unguente facute anume pentru asta. Daca tie ti-e rusine sa ceri, sa mearga prietenul tau si ai sa vezi ca asa va fi mai bine.Si mai e imp ca el sa fie f f f tandru primele dati, sa aiba un pic de rabdare inainte de a se dezlantui total.:-). oricum cred ca nu ai nimic grav dar mergi asadar la doctor.Ciao ciao

| sweetie a răspuns:

Waww...stai asa! deci in prmul rand e imposibil sa nu te fi dezvirginat deoarece cand penisul este introdus in vagin. mai pe intelesul tau (si fiindca ai spus ca te-a durut) s-a spart un fel de punga. ei bine asta e! in al doilea rand este normal ca din cauza actului sexual sa ai o mica intarziere a menstruatiei.mai bine mergi pentru a te controla un ginecolog. este gratis si fiindca ai 18 ani nu ai nevoie de acordul parintilor. aaaa si un sfat! vb si cu prietenul tau despre asta :X

| Puma05 a răspuns:

Nu la toate femeile le curg sange cand sunt dezvirginate unora le cur pe parcurs dar asta nu inseamna ca numia esti virgina odata ce a intrat penisul in tine numia esti virgina. Si sfatul meu este practica mai des sex si durerile o-sa dispara in felul asta se va obisnui vaginul cu penisul si placere va creste exponetial si inca ceva incerca sa fi din ce in ce mai mult in extaz si lasate puratata de val nu gandi si doar pune in practica.

Savureaza!