| Blueyes8991 a întrebat:

Mi am inceput viata sexuala sambata, 27 august, cu iubitul meu. Am folosit prezervativul (eram virgina), simteam durere in timp ce ma penetra (simteam usturime cu durere si presiune, toate 3 la un loc). Eram atat de speriata incat imi tremurau picioarele si nu puteam sta locului. Considerand ca nu poate penetra in totalitate pentru a fi siguri ca himenul s-a rupt, pentru foarte putin timp el a scos prezervativul si a incercat penetrarea fara. Dupa ce a scos caciulita, el a spus ca nu poate sa intre aproape deloc, ca sunt prea incordata si simte cum loveste un perete, ceva. S-a oprit pentru ca spunea ca il durea sa ma penetreze. Imi este teama sa nu fi eliberat lichid seminal care, din cate stiu eu, prezinta riscul de a contine spermatozoizi. Ciclul trebuie sa imi vina pe 1 septembrie, imi fac o mie de griji pana atunci.
Totul s-a intamplat in felul urmator:
Am facut preludiu impreuna, dar el s-a concentrat pe a ma face pe mine sa ma simt bine, ca sa ma ud, sa imi fie mai usoara dezvirginarea. Si-a pus caciulita si a incercat cel putin 20 minute timp in care eu il tot respingeam cand simteam ca e prea dureros. A avut multa rabdare cu mine, adevarul e ca la un moment dat chiar se enervase, transpirase si penisul iesea din erectie si se tot chinuia sa il scoale iar. Ideea e ca la un moment dat, dupa o serie de respingeri pentru ca ma durea, el a zis sa scoata prezervativul si sa incerce foarte putin asa, sa vada daca rupe himenul. In momentele acelea cred ca m-am incordat al naibii de tare. El zicea ca nici nu poate sa intre, ca simte un perete asa cum am mai spus. Nu stiu sa va spun cat a incercat fara caciulita, dar la un moment dat s-a retras si el pentru ca il durea preaa tare. Nu a curs sange deloc pana atunci. Ne-am oprit si am mers la farmacie dupa prezervative cu lubrifiant. Ajunsi acasa, am vazut ca dupa urinare, pe hartie s-a scurs sange. Ulterior a incercat din nou sa ma penetreze si a fost ok, am fost relaxata si a facut-o cu prezervativ. Credeti ca a putut lasa lichid seminal in acele minute in care a incercat fara caciulita (repet, a spus ca nu a putut intra si ca il durea, se chinuia, iar eu eram incordata)? Imi este teama si ma macina gandul. Ce parere aveti? sad

9 răspunsuri:
| claaau a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa-ti faci niciun fel de grija mai ales ca nici nu a putut sa te penetreze, deci nu-ti fa griji, eu nu folosesc prezervativ cu prietena mea pentru ca e alergica la latex si nu avem probleme desi avem contact sexual de cel putin o data pe zi, nu ramai insarcinata asa usor. Lichidul pre-ejaculator, din punctul meu de vedere, nu a avut cum sa-l elibereze pentru ca el apare inainte de a ejacula, inainte cu cateva secunde, din cercetarile care s-au facut nu contine spermatozoizi dar exista posibilitatea sa transporte cu el o cantitate foarte mica de spermatozoizi. Daca tu zici ca nu a putut sa te penetreze eu zic sa stai calma.

| Violleta2022 a răspuns:

Lichidul seminal se scurge in primele 10 secunde de la intrarea penisului in vagin!

| suntserios a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca sunt 15 secunde? iar raspunzi aiurea si fara sa fii pe subiect

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este de circa 28 de zile si menstruatia ar urma sa inceapa in 1 septembrie, trebuie sa stii ca in ultimele 8-9 zile ale ciclului formarea unei sarcini este IMPOSIBILA deoarece in aceasta perioada nu poate exista un ovul viabil in uterul tau. Chiar si daca partenerul ejaculeaza sperma adevarata in vagin (si nu acel lichid preejeculator inofensiv), 100% NU SE POATE forma o sarcina. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Însărcinată nu ai de la ce să fii (la cât l-ai stresat, nu cred să fi prea avut nici lichid preejaculator); în plus, ești deja în afara perioadei fertile dacă spui că trebuie să îți vină ciclul pe 1.09.
Dar de o infecție cu transmitere sexuală, sau chiar o simplă infectare cu bacterii a rănii himeneale nu ți-a fost frică?!?

| Nimeni10 a răspuns:

La ce naiba l-ai lasat sa faca fara, daca ti-e frica sa ramai insarcinata?

| n1445 a răspuns:

Este ceva normal sa iti faci griji avand in vedere ca a fost prima data, exact asa cred ca am fost toate la inceput laughing stai linistita, unele isi lasa iubitii sa termine in ele si nu raman insarcinate... si daca iti intarzie menstruatia sa nu te sperii pentru ca ar putea sa intarzie si mai mult din cauza stresului

| viperra a răspuns:

In primul rand, daca se chinuia, mi se pare imposibil sa lase lichid seminal in tine, pentru ca el nu a simtit placere avand in vedere ca se chinuia si il durea.in al doilea rand, daca himenul nu era rupt cand a incercat penetrarea....nu ai cum sa fi ramas insarcinata.asa ca stai calma, nu sunt sanse sa ramai...nu ai avut cum!

| MarcelAbagiu a răspuns:

Mergi la ginecolog.