| Mikioaja a întrebat:

Buna, sunt fata si am o problema. Va rog din suflet sa va abțineți de la răspunsuri aiurea. Vreau doar soluții ce m-ar putea ajuta. Vorbesc cu un baiat de 2 săptămâni și am decis acum câteva zile sa avem o relatie. Am fost la el acasă și am dormit o seara, dar nu s-a întâmplat nimic între noi. El a spus ca ar vrea sa facem sex pentru ca daca mai ma duc la el nu se mai poate abține. Eu am 17 ani si sunt virgina. El are 19. A spus ca daca nu vreau sa-mi pierd virginitatea, o facem în alta parte, aici nu prea am înțeles la ce se refera. Eu as face chestia asta cu el pentru ca simt ca vreau sa o fac, doar ca ma retine faptul ca nu prea știu sa sărut și mi-e si rusine sa ma dezbrac în fata lui. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu chiar nu ai citit niciodata despre sexul oral, a n a l si vaginal?
Ma suprinde sa ai deja 17 ani si sa fii atat de ignoranta, in situatia in care pari foarte libertina, odata ce ai sarit repid in patul lui, sa dormiti impreuna.
Te sfatuiesc sa pui mana serios si sa citesti ce implicatii, raspundere si repercursiuni are sexul si viata de dupa sex, cum te afecteaza, ce ti se poate intampla samd.
Nu-ti incepe viata sexuala ca o pros-ti-toata, sugand s... sau acceptand sex in anus, fiindca asta te va marca pe viata.
Apoi, nu uita: intotdeauna exista o sansa ca baiatul ala sa se laude la prieteni cu ce ti-a facut si s-a dus naibii reputatia si viitorul tau de fata cinstita si virgina.

| Mikioaja explică (pentru Violleta2022):

Imi poti lasa Instagram ul tau sa vorbim mai multe? Poate ma poți ajuta cu mai multe sfaturi sad

| siriusblack98 a răspuns:

Ce solutii care te-ar putea ajuta vrei tu cand la tine problema este ca ti-e rusine sa faci sex dar nu ti-e rusine ca il cunosti pe individ doar de 2 saptamani. Uite eu sunt baiat si iti zic ca daca una ar face asta cu mine dupa doar doua saptamani de relatie, iti dai seama ca nu as refuza dar respectul meu pentru ea ar scadea la zero. De ce? Pentru ca stiu ca ar fi facut-o cu oricare altul intr-un timp atat de scurt in locul meu iar genul asta de fata/femeie il gasesti pe toate drumurile. In momentul in care nu te oferi pe tava din prima inseamna ca ai respect de sine si nu esti o disperata. Disperatele in general au tarif de 100 de lei si cred ca nu vrei sa iti dea o bancnota de 100 dupa ce terminati.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mikioaja):

Prefer sa raman anonima, de aceea nu voi da nimanui FB-ul sau instagramul meu.
Scrie-mi la mesageria privata de pe acest forum si iti voi raspunde.
Nu te panica daca raspund cu intarziere de multe ore, sunt cu 10 ore inaintea Romaniei.

| Andreeush a răspuns:

Îl cunoști de 2 săptămâni și deja vrei să faci sex cu el?
Fii serioasă, relația voastră nu o să dureze mult.