| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie la distanta momentan, iubita mea nu se poate muta la mine anul acesta din motive serioase si facem tot posibilul sa ne vedem in continuare.

Problema este ca eu vreau sa facem dragoste dar pe ea mereu o reține ceva. Ne-am vazut pana acum de multe ori si am tot petrecut timp impreuna. Am fost la ea si ea la mine. Am dormit împreuna si ne-am sarutat, ne ia valul si cand dau sa o dezbrac nu mă lasă, trage inapoi pe ea și imi spune ca nu, ca nu e pregatita inca. Menționez ca e virgina și asta "am simțit-o pe mana mea", adica m-am convins singur, m-a lasat sa fac asta. Nu ma grabesc si nu am de gand doar s-o fac cu ea și apoi s-o parasesc. O iubesc.

Dar avem aproape 9 luni de relatie si ganditi-va ca o doresc mult de tot. Mai ales cand sunt langa ea, cand dormim impreuna, cu greu ma abtin sa nu sar pe ea! Oare e ceva legat de psihicul ei? Cred ca are o reținere interioara sau ceva de genu. Pentru ca ea ma lasa sa o sarut, sa o ating peste tot, se vede ca ii place, închide ochii si ma strânge cu mâinile, e clar ca e excitata la culme si uda mereu, am simțit asta. Deci corpul ei ma vrea dar ce naiba o tot opreste? Cand vreau sa o dezbrac subtil, isi pune mainile pe ale mele si ma opreste! Ce naiba inseamna asta? Tot spune ca nu e pregatita dar avem 9 luni de relatie si ne iubim. I-am spus sa nu ii fie frica ca e virgina si o s-o doara, ca stiu cum s-o iau si pana la urma tot o să se intample asta, sa facem dragoste mai devreme sau mai tarziu!

Sunt extrem de nervos si suparat. Simt nevoia sa fac sex cu ea, nu sunt disperat dar e un gol mare pe care il simt in relatia noastra, ceva care lipseste mereu. Ce sa fac cu ea sa ma lase sa trecem la pasul urmator? Credeti ca un psiholog ar fi de folos? Mi-e frica sa nu accepte un psiholog dar eu acum ma gandesc ca e pe baza de psihic.

Cand o dezbrac, instant aduce si ea mainile si ma opreste. Dar e udă toata si se topeste sub ochii mei. Ma intreb cum naiba se poate abtine atat. Nu sunt magar, dar e si ceva fiziologic, cedezi intr-un final nu-i asa? O iubesc mult de tot dar nu stiu cat mai rezist langa ea fara sa o simt asa cum trebuie. Cum sa ii spun despre psiholog sa nu ma inteleaga gresit?

Răspuns Apreciat de Editori
| Paul754880338 a răspuns:

Oricat de mult ti-ai dori asta nu vei ajunge la indeplinirea dorintei decat impreuna cu ea. Deci vezi pe unde, pe acest drum, ai lasat-o in urma. Nu este cu mult in urma ta pentru ca pare ca isi doreste, dar nici in aceiasi pozitie cu tine nu este.
Plecand de la premiza ca de cele mai multe ori vedem lucrurile diferit ca oameni, si mult mai diferite puncte de vedere avem ca femeie si barbat, ar fi de folos o discutie intre voi. Daca poti, lasa dorinta sexuala deoparte cand incepi discutia asta, altfel ma tem ca nu vei fi coerent si vei cauta sa argumentezi doar in directia asta. Mai mult, ascult-o ce are de spus! Cu siguranta are sa iti spuna mai multe decat orice alt utilizator TPU si cred ca ala, al ei, este raspunsul caistigator.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hm, „am simtit-o pe mana mea"! Ce ai simtit? S-a urcat pe mana ta?
Poate ii este frica de o eventuala sarcina.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

E o expresie man, adica sunt convins ca este..eu am dus mana nu s-a urcat ea. poate o fi din cauza asta da mi-e greu sa cred, sa te opresti sa nu vrei sa simti placere cu omul pe care il iubesti, doar pentru atata lucru, cine ar face asta? O fi ceva in capul ei, ceva mai puternic de atat care o tot opreste, se vede ca ea ar vrea dar numai nu cedeaza

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu vrei iar ea nu, mai sunt si alte fete. Dar daca tii la ea, ar trebui sa ai rabdare.

| Adry05 a răspuns:

Probabil ii e frica de vreo sarcina, asta le cam retine pe fete, ori frica de parinti. Vorbeste si tu mai deschis cu ea si incearca sa aflii cauza.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca ai trebuie sa aveti o discutie despre treaba asta nu tu sa incerci si ea sa zica nu. Pur si simplu va puneti fata in fata, ii spui asteptarile tale si tot ce ne-ai mai zis noua aici si o rogi sa iti spuna ce ai putea face sau cand crede ca ar fi pregatita.

In cazul in care va fi pregatita peste 10 ani, ai raspunsul si poti sa-ti cauti pe altcineva sau poti sa astepti pana gand va fi gata, de acolo va fi o chestiune de alegeri facute rational.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cât de tare ții la ea.
Acest mod de a se reține ea pe ea însăși, este un blocaj psihologic dat de imaturitate sau din alte cauzem de educație religioasă sau socială, credințe exagerate legate de virginitate. Dacă mai reziști așa, să ai răbdare, vei învinge.
Dar mai există o modalitate care se referă la o doză de perversitate, și anume să simtă că suferi și asta să o facă să se simtă bine. Așa că trebuie să discuți serios și să se decidă, să clarificați verbal tot ce se poate. Să îi explici că are un comportament nefiresc, care te deranjează foarte tare pe dta, și că nu mai puteți continua așa, că dta ești bărbat, iar un bărbat trebuie să se descarce în mod natural de tensiunea sexuală generată de ea, iar dacă nu, ea te determină să îți cauți altă femeie, că există și riscul acesta, să te piardă.
Și să analizați împreună, ce o împiedecă, ce nu o lasă, de ce se abține.
Iar ca paranteză, din motive psihologice, de adâncuri ale sufletului, unele femei simt nevoia ca în timpul actului sexual bărbatul să se porte mai brutal, mai violent cu ele, să le facă un pic să le doară să se simtă dominate, ca un fel de viol liber consimțit, un fel de mușcă-mă și fii brutal. Întreabă, discută, încearcă asta, poate că asta este o soluție, sau poate că asta este soluția pentru primul act cu ea. Pe undeva și ea suferă din cauză că se reține, așa că te afli în situație complicată.

| mihai69 a răspuns:

Vrea să moară cu himenul intact. Iart-o, nu e vina ei că îl iubește mai mult decât pe tine.

| Andreeush a răspuns:

Cred că faza cu psihologul e cea mai penibilă pe care am auzit-o până acum.
Adică tu vrei să îți duci iubita la psiholog fiindcă e virgină și nu vrea să se culce cu tine. Aiurea!
S-ar putea să se supere dacă îi spui să meargă la psiholog.
Cel mai sigur e că nu se simte pregătită încă să facă acest pas, ar trebui să ai o discuție despre această temă cu ea.
Dacă o iubești cum spui ai răbdare cu ea, nu o presa, dacă nu poți să îți cauți pe alta. Fete mai sunt.

| Sofer a răspuns:

Bagai mana in pantaloni si maseaza-i vaginul. Daca se fereste ori nu doreste sa isi inceapa viata sexuala cu tine sau cine stie..cati ani are fata?

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Am facut asta si nu se fereste, ma lasa si cam atat. nu ma lasa mai mult, sa o dezbrac, sa imi fac treaba. De asta ma enervez si nu inteleg care-i faza. 22 are si e tot virgina, nu inteleg de ce nu vrea

| sofisis a răspuns:

Probabil pentru ea faptul ca v-ati vazut de cateva ori in 9 luni nu e suficient si inca nu are incredere ca nu o vei dezamagi. E adevarat ca la 22 de ani nu ar mai trebui sa fie o fixatie atat de mare membrana aia dar din pacate cu trecerea timpului devine o obsesie si mai mare, in sensul ca "daca tot am stat pana acum, la ce sa ma grabesc?". Mai ai rabdare cu ea. Nu o presa. O sa o pierzi daca pentru ea conteaza atat de mult lucrul asta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ce chestie laughing
Da,cred ca un psiholog ar fi perfect,fata are ceva probleme. Daca te iubeste, ce te face sa astepti atat?
Explica-i ca nu are de ce sa se teama, mai ales de durere, n-a murit nimeni din asta. laughing
Daca nu, mergeti la psiholog.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Nu sunt pregătită" înseamnă de fapt " Nu îmi place suficient de mult de tine ca sa o fac. Dacă nu gasesc ceva mai bun între timp, poate o voi face."

Răspuns utilizator avertizat
| Gofigi a răspuns:

Încearcă să o exciti mai mult propune-i un oral