| anonim_4396 a întrebat:

Bună sunt fată și da aș vrea să mă masturbez, dar nu știu cum să încep. Câteva sugestii?

10 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Incearca cu jetul de la robinet de la cadă. Lasa-l sa curga pe clitors de la o distanta mai mare sau cu presiunea duşului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind ce varsta ai? Cu asta sa incepi.

| Alecsa1190 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

16 ani

| LedZep a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ușă de biserică

| Gamer0906 a răspuns (pentru Alecsa1190):

Ai Instagram?

| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea se poate practica la orice varsta dar mai ales dupa ce incepe pubertatea sau perioada de adolescenta. Prin masturbare se actioneaza asupra zonelor erogene prin mangaierea si/sau masarea acestora. Zonele cele mai erogene, care produc excitarea cea mai intensa sunt sanii si sfarcurile, abdomenul, zona vulvara, clitorisul si vaginul.Masturbarea poate fi doar externa cand se maseaza sanii si clitorisul, masturbare poate fi combinata cand se maseaza si interiorul vaginului sau doar interioara cand masturbarea se rezuma doar la degetica realizata numai cu ajutorul degetului sau se folosesc si anumite obiecte ce se baga in "pasarica". Acum la inceput este indicat ca masturbarea sa se reduca la "degetica" intravaginala efectuata la inceput cu 1 deget si pe urma cu 2 degete. De asemenea prin masarea clitorisului cu degetele sau cu jetul de apa de la dus proiectat cu presiune pe clitoris si/sau toata zona vulvara. Doar dupa ce muschii vaginului se vor obisnui cu "degetica" si vor deveni suficient de relaxati, se poate trece la folosirea unor obiecte sau a unor jucarii sexuale speciale confectionate in acest scop. Multa sanatate!

| Miihaa a răspuns:

Incearca cu degetul. Poti sa imi lasi pe privat un mesaj cu id de skype al tau si discutam

| mberleal354 a răspuns:

Cu un dus, cu un pix, cu o banana, cu un morcov, cu masina de spalat rolling on the floor, cu dejtu', cu matura, cu un caine[ stai nu... cainele nu ii lucru thinking oricum am citit pe site ca o fata a facut-o cu un caine deci smugsmug baga mare] laughing.

Ai putea incerca si cu un baiat... dar s-ar putea sa regreti dupa aceea big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mberleal354):

Numai rahaturi o inveti.

| Budisteanu_Iris_1991 a răspuns:

Baga ti coada de la matura