| Flori568 a întrebat:

Sunt fete care au avut menstruație peste sarcina?
Eu am avut menstruație in primele 3 luni după contactul sexual protejat. Si trebuie să-mi vina iar pe 30.
Acum ma doare foarte tare stomacul, cred si uneori sunt foarte imbalonata. Nu am grețuri si nu vomit. Doar ca mi se pare burta schimbată, umflata in partea de jos si ma mai doare prin burta sau doar imi e teama de asta. Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista femei care au avut sangerari (NU menstruatie) peste sarcina. Sunt foarte foarte rare cele care au snagerari in primele 3 luni de sarcina, de obicei se intampla numai in prima luna.
Durerea de stomac si durerile de burta nu sunt semne de sarcina. Mergi la un ginecolog pentru consultatie si ecografie, o sa te lamuresti.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura constatare corecta si valabila in acelasi timp in situatia ta se refera la faptul ca in cazul tau s-a instalat asa numitul sindrom paranoic, stare indusa de o teama/frica/groaza nejustificata fata de posibilitatea de a exista o sarcina cu totul ipotetica instalata in urma cu mai multe luni. Remediul unic pentru a elimina paranoia consta intr-o banala analiza sangvina si nimic mai mult. Doar asa vei scapa de "zbuciumul" irational din ultima perioada. Multa sanatate!