| Aly_8489 a întrebat:

sunt iarasi eu, vreau sa zic ca ma ajuta mult sfaturile voastre, vreau sa ma mai ajutati, este vorba de prietenul meu, cum v-am spus el nici nu suna, nici nu scrie, dar zice ca ma iubeste, nu se vede, poate ca aveti dreptate el nu ma iubeste, dar de ce oare eri i-a spus bunicii mele ca are probleme foarte mari si nu are timp sa-mi scrie si inca a rugat-o sa-mi transmita ca sa nu ma supar pe el, dar nu stiu care e cauza, eu sa va zic sibcer nu pot sa-l inteleg pe el, nu stiu ce e cu el, am inteles ca se duce din serviciu, poate chiar din oras, nu o sa-l mai vad, are multe fete pe profilul lui, in fiecare zi adauga cite o fata la el in profil, astazi este a 2 zi decind el nu m-a vazut, si nici nu am vorbit macar la tel, asta se socoate ca suntem impreuna, iti vine sa rizi oare aceasta e intilnire?, eu numai stiu ce sa fac, cum credeti sa-l sun sau sa-i scriu eu poate? dar si mi-e usine o a zica ca umblu dupa el, nu stiu ce o sa se gindeasca-atita timp nu i-am scris dar acum mi-am amintit de el, sau alte idei ii vor veni in minte, chiar daca il sun nu stiu ce sa vorbesc cu el, sau sa-i scriu, poate imi ziceti voi?, va rog mult ajutati-ma, ma simt foarte singura si imi este trist,. nu mai stiu ce sa fac si cum sa pocedez. ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| alylove15 a răspuns:

Chiar daca iti e greu cel mai bine ar fi sa il uiti...nu te merita.stiu ca o sa iti fie greu dar mai tarziu o sa iti dai seama ca ai facut bine.In legatura cu prietenele adaugate pe facebook nu este o problema nu te gandi ca se da la ele sau de genul...pur si simplu le adauga nu e neaparat sa aiba vreo relatie cu ele.
Iti doresc multa fericire si sa faci cea mai buna alegere.

4 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Hai sa iti zic o chesti la faza cu profilu... poate sa bage si 250 de fete pe zi daca te iubeste la tine vien si sti si u asta. deci lasa gelozia.iar al doilea lucru daca eu zis la bunikata sa nu te superi, trimitei mesaj ca vrei sa vorbesti cu el si apoi suna-l si spune-i tot ce te deranjeaza daca intelege si isi revine bine daca nu isi revine lasa-l dal in pui mei crede-ma sunt multi baieti care stiu sa iubeaska cu adevarat deci nu are rost sa stai asa...

Răspuns utilizator avertizat
| Deea a răspuns:

Nu il suna tu de data asta. lasa-l singur sa vedem cand are de gand sa te sune. Daca iti reproseaza ca nu l-ai sunat spune-i ca nici el nu te-a sunat pe tine, deci nu e doar vina ta. Poate are niste probleme, te poti gandi si la varianta asta. Oricum dragostea care era la inceput dispare incet incet...trec si eu prin asta. Nu ai ce sa faci. daca nu accepti asa cum e da-i papucii. Poate el totusi te iubeste si nu stie sa iti arate afectiune, mi-a zis si mie cineva ca daca nu te iubeste cum vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul lui. Trebuie sa vorbiti si sa-i spui ce iti place si ce nu iti place la el, spune-i frumos in fata nu pe ascuns sau sa pui pe altii sa o faca. Dar si daca ii spui stii ce o sa se intample? O saptamana o sa se schimbe, si dupa aia o faca iar ce facea si inainte. Crede-ma! Si daca te desparti de el tot tu suferi mai mult, in timp ce el are alt ceva de facut si uita complet de tine in 2 zile...

| anamaria_9097 a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa-i scrii si poate asa o sa-si dea seama ca tu chiar ti la el cu adevarat si poate asa il faci si pe el sa-scrie sau poate sa te sune... poate te ajuta raspunsul meu big grin