| anyska_5562 a întrebat:

sunt imoreuna cu prietenul de frt mult timp. Facem sex regulat.laughing)) inainte foloseam prezervativ dar de acuma 2 saptamani nu mai folosim! Am incredere in el. care sunt sansele sa raman insarcinata? Sunt confuza.

Răspuns Câştigător
| AnnnaMarrria a răspuns:

Exista un lichid pre-seminal! Acela contine spermatozoizi. Chiar daca nu ejaculeaza "in tine" acel lichid poate face "minuni" si pentru ce? Pentru ca ai incredere in el..nu prea tine de el aici! Mai bine va protejati pentru ca un avort nu cred ca ar fi tocmai ok.Vei avea remuscari dupa, iti vei strica tineretea... mai bine pui prezervativul si stai fara grija happy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27% pentru fiecare contact sexual, cam 30% pe luna si cam 100% in primii 2 ani (daca sunteti amandoi fertili si sanatosi). Atata timp cat spui ca ai incredere in el ca si-ar asuma copilul si ar participa la cresterea lui, iar tu iti doresti neparat copil, nu e nici o problema si nici un motiv de confuzie. Tu vrei copil, el e de incredere, e normal sa nu va protejati, asta este pasul logic si corect in situatia voastra. Protectia este pentru cupluri are nu isi doresc copii in momentul respectiv.

greece12
| greece12 a răspuns:

Renunti la prezervativ numai in momentul in care iti doresti copii, sa stii.
Altfel, ai toate sansele sa ramai insarcinata intr-un timp extrem de scurt.

| mihai69 a răspuns:

Cam 99%. + sau - 0, 000005%

| neutrino a răspuns:

Mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Un sfat inainte de toate:
INVATA SA TE EXPRIMI/ SA SCRII CORECT!
Faci sex, dar mai pune mana si pe o carte de gramatica, ca neuronii voastrii numai la sex va conduc mintea...
100% insarcinata!
Sa ne anunti sa venim la botez laughing
Cata inconstienta pe tine, bine, asta in caz ca un copil ar fi binevenit, in rest vad ca iti arde de glume, de ras.
PROTEJATI-VA!
Pa, pa!

| cristi62 a răspuns:

Nu prea e de ras.
Daca te lasa bortoasa?

| sirD a răspuns:

Mari

| MariaaFairytale a răspuns:

Sunt aproape acelasi sanse. Pentru ca chiar daca scoate pns-ul din corpul tau "la timp" ..tot lasa niste "chestii" lichide mai marunte care au sanse sa te lase gravida. Deci mai bine continuati cu prezervativul daca nu vreti surprize.