| Diamond_1649 a întrebat:

Buna TPU;:*. Prietenul meu imi tot propune sa facem sex, problema.(nu stiu daca e o problema)hee hee e ca eu sunt virgina. Si, nu stiu dar e stupida teama mea de a nu ramane insarcinata. Adica, chiar daca o sa folosim prezervativ, cred ca nu e suficient thinking As putea sa raman insarcinata daca folosim prezervativ? Si mai e ceva.am doar 14 ani si, inca nu sunt prea sigura daca vreau asta, daca nu eram virgina atunci nu as fi vazut vreo problema. Totusi fara sa ma certati big grin, ma puteti lamuri putin?

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Din punctul de vedere al fetelor nu este bine sa faci sex.
din punctul de vedere al medicilor nu este bine sa faci sex.
Daca stai sa te gandesti... poate ca si ei/ele au facut sex la o varsta apropiata de a ta!
din punctul de vedere al baietzilor...hmmm.
Parerea mea este ca prietenul tau este prea tzaran! Adica:
Nu trebuie sa iti ceara acest lucru(ca baiat),! Cred ca orice femeie este de acord cu acest lucru,mai sunt si exceptzii,cine stie.
deci treaba sta in felul urmator: Nu trebuie sa iti ceara, ci sa te determine sa te faca in asa fel incat sa il dorestila pat,tu pe el,ca noi baietii ne excitam m repede,acum e problema la el,repet nu e frumos sa iti ceara sa faci asta,ci sa te intarate, sa iti ofere preludiu incat tu sa vrei sa faci dragoste cu el! pentru el e sex! din cate ai zis tu, sau putina obsesie!
doar atunci estipregatita sa faci ceea ce ti-ar place
app merit si o fundita si un suc!
succes big hug si ai grija!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu iti spun ca tu sa ii zici prietenului tau ca tu sex o sa faci peste 4 ani adica la 18 daca nu are rabdare atunci sa plece cu alta care il satisface sexual, daca tu incepi sexul acum mai tarziu nu o sa ai chef si o sa iti para rau.

| RXN a răspuns:

La 14 ani nu e indicat sa faci sex.Nu conteaza relatia,omul cu care esti,iubirea,etc,conteaza faptul ca tu nu esti pregatita fizic pentru un act sexual.
Poti ramane insarcinata chiar daca folositi prezervativ in cazul in care el este folosit gresit si se sparge.

Nu te lega la cap daca nu te doare.O sa ai timp suficient sa-ti faci griji pentru sarcini nedorite, BTS-uri, infectii si vizite la ginecolog.Mai asteapta macar pana la 16, pentru sanatatea ta fizica si psihica.
Relatiile,in cazul tau, nu ar trebui sa includa si sex, iar faptul ca iti faci asa multe griji e o dovada ca nu esti pregatita.Sa nu mai vorbim ca un act sexual cu tine e o infractiune care poate fi pedepsita cu inchisoarea.

| koshmarul a răspuns:

Prietena mea are 16 si inca tot e virgina, cei cu destrabalarea asta in ro, in curind nu o sa gasestifete nici de 5 ani care sa fie virgine,

Se zice ca Dracula in 1300 sugea singele virginelor, in 2000 o murit de foame, cauza mortzii fiind c nu mai existau virgine.

| kaylla a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca nu esti pregatita! Nu iti zic sa astepti pana la 18 ani sau mai stiu eu cat dar in momentul in care vei intalni persoana potrivita si pe care sa o iubesti cu adevarat va veni totul de la sine, fara sa-ti ceara acest lucru. Faptul ca el iti cere asta si ca tu nu te simti pregatita inseamna ca nu e totul in regula. Nu ai spus ce varsta are el, dar poate ca vrea sa mai fii inca una care a trecut prin patul lui si atat. Cu prezervativul in mod normal nu ramai insarcinata, dar se poate rupe, desi exista pilula de a doua zi care te poate impiedica sa ramai gravida, dar totusi cred ca ar fi cazul sa te mai gandesti daca tu simti cu adevarat ca vrei sa renunti la virginitate pentru un moft de-al unui barbat! Merita el sa fie primul din viata ta?!

| KissSummer a răspuns:

Fata mea ai 14 ani. ti se pare ca esti prea mare? mie nuwinking am mai auzit o tipa de 13 ani parca ca s`a kulkat cu prietenul ei si a 2 zi s`au despartit. si ea cand a facut`o era virgina.crezi ca merita sa faci asta doar ca sa nu-l superi pe el? gandeste`te la tine ca ai tot timpu in fata. deschide ochii ca doar asta vrea de la tine. de cand sunteti impreuna? presupun ca nu de ff mult timp... intelege ca te dezvirginezi odata nu de 10 ori. si prima data trebuie sa fie ke`l mai placut. si asta trebuie sa o vrei si uh. nu numai el.si esti inca mica. uite... eu am 15 ani si sunt intr-o rel cu un baiat de 4 luni. si nici nu ma gand sa ma kulk cu el prea kurand. pentru ca ma gandesc l mine in primul rand. dar el e total deakord cu mine. si ma intelege si vrea doar sa`mi fie mie bine si sa ma vada fericita. daca eu nu vreau asta nu ma poate obliga. si i-am zis ca daca nu ii convine puteam sa o trm imediat. dar el nu vrea sa auda de desp pentru ca stie ff bine ca sunt inca la o varsta frageda si nu sunt deloc pregatita. asa ca discuta si uh cu prietenu`l tau si explica-i ca inca esti ff mica. :*. ai grija si sper sa intelegi ca nu e o varsta ff potrivita pentru a`ti incepe viata sexuala.:*

| benefit96 a răspuns:

Permitemi sa te ajut.gindestete daca merita s-o faci.dar iti spun din start ca apoi o sa suferi.14 ani... "progress moral".
folosind prezervativ nu ramii insarcinata.Asta e intr-adevar o problema(ceea ce iti propune) asa cum asta iti va schimba gindirea si viata.Iti recomand sa mai astepti.Succes.
Pentru intrebari suplimentare : private@metacinema.net

| PTL a răspuns:

Un prezervativ nu e destul daca ai mai facut sex happy.
Daca ai mai facut sex si mai faci odata [chiar daca folosesti prezervativul]
Poti ramane insarcinata thinking :*

| PTL a răspuns:

Un prezervativ nu e destul daca ai mai facut sex happy.
Daca ai mai facut sex si mai faci odata [chiar daca folosesti prezervativul]
Poti ramane insarcinata thinking :X>:dbig grin

| PTL a răspuns:

Un prezervativ nu e destul daca ai mai facut sex happy. Daca ai mai facut sex si mai faci odata [chiar daca folosesti prezervativul] Poti ramane insarcinata thinking :X>:dbig grin

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Acum depinde de tine nu conteaza serios daca va iubiti nu scrie nicaieri sa nu faci sex la 14 ani happy si nu ramai insarcinata daca folositi prezervative dar eu zici sa aveti cat mai multe in caz de ceva happy dar nu se intampla nimic happy

| crazy48 a răspuns:

Uite aici un raspuns:
1.Prezervativu protejeaza mai mult de boli
2. Daca in timpul ejacularii penis-ul este in afara...[sti tu ce] n-o sa ramai insarcinata deoarece sperma nu intra!
3.TU consideri daca te consideri pregatita
4.Eu as spune ca cel mai bine e sa incepi pe la 16-17 ani viata sexuala activa.
Succes!

| davidel a răspuns:

Mai intai de toate analizeaza situatia: u ai 14 ani, el cati ani are? De cat timp sunteti impreuna? de ce isi doreste asa mult sa faca sex cu tine? El e sigur pe el? stie ce riscuri sunt? Sau il doare undeva daca u patesti ceva? Eu nu cred ca e o problema sa iti incepi viata sexuala la 14 ani atat timp cat esti destul de dezvoltata si poti duce aceste responsabilitati de una singura...