| Diana17Angel a întrebat:

Buna :*

Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 4 luni, ne intelegem bine, ne iubim, dar este o problema. El locuieste in ora
s si eu la tara, intre noi e cam 25-30km. Eu mereu fac naveta la oras sunt cls a12a si ne vedem doar cand ies eu de la liceu si atunci maxim 1-2 ore.

Nu stiu cum sa va spun am momente seara cand nu rezist si vreau sa fie langa mine si cateodata imi vine sa renunt la relatie deoarece imi face rau, ca nu putem fi mereu unul langa altul.

Un sfat, va rog.

10 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca vei urma vreo facultate, te poti muta la oras.
Daca nu, atunci renunta la relatie. E mai sanatos.

| SorinTudor a răspuns:

De ce nu va mutati impreuna? ar fi cel mai indicat si pentru tine si pentru el. Banuiesc ca liceul e in oras si cheltui mult lunar cu naveta, din banii aia poti pune la cheltuieli si in plus viata la oras e mai frumoasa ca la tara (parerea mea)...ai mai multe oportunitati in oras

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

E in clasa a 12-a.Ce or sa zica parintii ei? Are BAC-ul acum.Nu cred ca are nevoie de complicatii.

| SorinTudor a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Asta depinde numai de ea daca crede ca poate sa aiba si un iubit si sa se ocupe si de scoala...eu in clasa a 12 a am reusit sa le combin pe ambele laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Da e intr-adevar o problema distanta intr-o relatie, dar nu distanta in sine te derajeaza pe tine, ci faptul ca va vedeti doar 1-2 ore pe zi.Totusi in mod normal nu ar fi chiar atat de putin stii?
Sunt alte cupluri in care se vad doar in week-end sau la 2-3 saptamani.
Normal ca ai si tu nevoile tale, dar gandeste-te ca vine acusi BAC-ul si nu cred ca vrei sa iti complici prea mult viata nu?
Eu zic sa continuati asa ca mai sunt cateva luni. Apoi daca va iubiti chiar atat de mult dupa BAC ati putea pleca intr-o vacanta.La mare de exemplu sau sa te muti la el o perioada sa vezi cum merge treaba.
Ca si idee nu te pripi.
Mergeti in ritmul asta deocamdata ca e mai bine asa.
Succes la BAC happy

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

S-a mutat vreo gagica la tine? happy

| SorinTudor a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Dap si inca stam impreuna laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

Nu-i rau laughing pai si nu servesti pe la scoala? Sau e mai greu dimineata?

| SorinTudor a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Sunt la facultate laughing si am cursuri dupa amiaza tongue

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

Esti boier.Dormi cat vrei, gagica ai acasa, ce poate fi mai frumos a? happy