| Diana17Angel a întrebat:

Sunt Diana, am 18 ani si am o mare probleme in relatie. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 6 luni, ne intelegem foarte bine, ne iubim, totul este foarte bine intre noi, exista comunicare in permanenta, dar este o problema. El locuieste in oras si eu la tara, intre noi e cam 35km. Eu mereu fac naveta la oras sunt cls a12a si ne vedem doar cand ies eu de la liceu si atunci maxim 1-2 ore, seara din pacate nu ne putem vedea si asta ma doare foarte tare. Ca imi doresc enorm de mult sa-mi petrec seara timpul meu impreuna cu el, de cele mai multe ori plang cand vad poze cu noi. Simt ca nu mai pot din cauza distantei si imi vine sa renunt la tot, dar nu pot pentru ca sunt foarte mult sentimente la mijloc.

Un sfat, va rog frumos!

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lasa iubirea si concentreazate pe scoala, te ateapta un bacalaureatsi un examen de admitere ca sa nu mai spun o etapa superba din viata unui om :studentia, lasa-l pe papa lapte si concentreazate pe viitorul tau, la facultate vei intalnii multi baieti mult mai buni ca el

| neutrino a răspuns:

Dragostea inseamna si greutati, nu numai placeri, iar liceul deja l-ai terminat. In curand, viitorul va depinde numai de voi.

| cristimihailov a răspuns:

Un sfat rece?

Schimba-l.

El nu iti poate oferi ceea ce tu ai nevoie. Si decat sa suferi dupa unul de la oras, sa iti fie greu sa ajungi si sa stati impreuna, mai bine iei unul de la sat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Diana, la 18 ani ar trebui sa gandesti altfel, 6 luni de zile nu este asa de mult, unui om ai trebuie o viata intreaga sa se cunoasca pe sine si tot nu reuseste. Nu stiu de ce va pripiti si acordati imediat statutul de iubit oricarui baiat aparut in viata voastra, tu chiar crezi ca in 6 luni de zile il cunosti cu adevarat, el ce zice de situatia asta, cum iti demonstreaza ca te iubeste daca in weekend nu vine la tine sau macar sa te invite in oras? Stiu ca iti este greu dar inainte de a face ceva stai si analizeaza daca te descurci in a face acel ceva.

| ovidiu2295 a răspuns:

Buna Diana, si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, am acceasi varsta si o relatie aproximativ ca a ta. Distanta e foarte mare intre noi, ne vedem saptamanal. Si noua ne-a fost greu la inceput. avem 2 ani de relatie si niciunul dintre noi nu a dat vreun semn ca ar renunta. Daca vrei intr-adevar sa va mearga bine, sfatul meu e sa nu va certati din cauza asta.L-ai putea convinge sa vina si el sa te vada, daca se poate. Acum ca esti in clasa a 12a te poti gandi la o facultate sa mergi impreuna cu el si sa stati impreuna daca sunteti de acceasi varsta. Incearca sa nu mai traiesti prezentul sa simti lipsurile. gandeste-te doar ca, candva vei fi cu el.