| Metallica123 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si imi place de o colega. Astazi diriga a vrut sa ma mute langa ea, dar colega a spus ca nu ca o deranjez ca vorbesc in ore, desi nu vorbesc. Oare sunt sanse sa ma placa doar sa fie timida sau nu ma place? Precizez ca in timpul orelor se tot uita la mine( poate din cauza ca am tricouri si hanorace cu capete de morti si chestii de genu cu METALLICA). Nu stiu ce sa cred. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Daca te placea, abia astepta sa te muti cu ea in banca! Nu baga motive si false pe deasupra. Ca daca nu zicea asa, nu putea sa justifice dirigai de ce nu doreste sa stea cu tine, asa ca a zis ca trebuia.

Deci uit-o, se uita la tricouri si atat. Cauta alta care te place, alta fata.
Daca te placea, si daca vb in ore nu conta, tot te vroia langa ea, deci oricum o dai, nu da.
Pai pune-te tu in locu ei, e una care te place dar tu nu o placi deloc, si ar vrea sa se mute cu tine? Ai gasi motive, ca sa nu se apropie de tine sa continue cu eventualele avansuri, ca te-ar enerva.

| Metallica123 explică (pentru Mosotti):

Da dar ma gandeam ca poate ii e rusine. Ca si mie imi e

| Mosotti a răspuns (pentru Metallica123):

Da rusine sa minta ca vb in ore nu ii e? Insa Iulian are dreptate, invit-o in parc undeva si vezi cum reactioneaza pana la urma! Sa vedem totusi.

4 răspunsuri:
| Katie1356 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea sau sa o inviti pe afara, pana la urma intr-un colectiv multora li se altereaza caracterul cu gandul la ''ce zic altii'. Doar petrecand putin timp voi 2 iti vei putea da cu certitudine seama de ce simte.

| auraaasss19 a răspuns:

Băi prietene scoate-o la o întâlnire:în parc, nu stiu undeva frumos, dacă nu vrea înseamnă că nu te place și vrea să o lasi în pace
P.s dacă zici că are treabă
Prima oară poate o avea treabă
Dar dacă o mai inviți în oraș de 3-4 ori și zice că are trebuie nu te place