| AlexGanga a întrebat:

Salut TPU! De ceva vreme ma confrunt cu o problema legata de relatii sa spun asa.Eu am o colega in clasa (mentionez sunt a 11 a) iar eu cred ca ma place. Se tot uita la mine insistent in timpul orelor. Iar pe langa acest lucru tot vrea sa stea pe langa mine intr-un fel, ma mai complimenteaza sau imi face apropouri etc. Acum vreau sa spun ca acest lucru nu e rau sau ceva dar nu am acel 100% ca ma place sa spun asa. In ultimele zile am incercat sa vorbim ba chiar am si iesit. Se comporta putin ciudat cand am iesit adica nu simteam ca este atrasa de mine oricum faza este ca indirect a inceput sa-mi placa de ea (stiu, ce nebunue!) si din cauza asta nu am pofte de mancare si uneori dureri de cap.Acum nu stiu ce sa fac.Sa continui sa vorbesc cu ea mai mult si sa iesim mai mult? E o nebuniee!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti place de ea, da, vorbeste-i, propune-i sa va intalniti, discuta cu ea.
daca nu-ti place, atunci da-i pace si evit-o.

| Anonim147943 a răspuns:

Buna. Cel mai sigur este sa o intrebi.

| Alissia97 a răspuns:

Buna!
Incearca sa mai vorbesti cu ea, vezi ce parere are despre tine.
Vezi daca mai vrea sa vorbeasca cu tine sau daca este indiferenta.
Daca vezi ca te trateaza cu indiferenta, te sfatuiesc sa mergi la departe.
Daca nu iti mai raspunde la mesaje este clar ca nu ii place de tine.
Tu incearca sa mai vorbesti cu ea, nu ai nimic de pierdut.