| MarinBoss123 a întrebat:

Buna, sunt in clasa a7a si am o colega foarte buna si na, cam la toti baietii din clasa ii place de ea. Eu m-am gandit sa ii dau mesaj pe mess, si na vorbim unele chestii si ii spun ca o plac, ea nu are reactie si eu tot incercam sa o fac sa zica ceva si ea a dat cu seen, de deosebire la alti colegi cand i au scris, ea le-a dat block instant, cum credeti ca ar trebui sa o cuceresc fata in fata la scoala? Am incercat sa o scot la suc, ea a refuzat, este mai timida si mai incuiata, m-am gandit ca acum, de 8 martie, sa i aduc ceva mai special si mai scump financiar, poate ea ar aprecia, ajutati-ma sa o cuceresc, dati mi idei sau sfaturi ce as putea face pentru a o obtine ❤️

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vai, ati ajuns sa va bucurati de seen? rolling on the floor) Ce trist, si mai vrei sa-i cumperi si cadouri, va mai intrebati dupa de ce profita fetele de voi cand uite si voi cum va oferiti pe tava.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea nu este incuiată asa cum ai zis tu, ea este constiientă spre deosebire de tine ca nu este la varsta la care sa ai prieten/ă, acum principalul obiectiv este invățătura scoala ca sa si faca fata un viitor nu golăniile cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mai rãu decât asa, te-a refuzat poate nici nu ai stiut sa o abordezi, a trebuit sa te scuzi si dupã sa ii spui daca vrea, probabil nici nu ii place de tine, sau nu vrea sa se lase usor, sau are fite de pustoaica populara.
Eu zic sa uiti de ea si sa mergi la alte fete, alege chiar si pe cea mai naspa din clasa ta, stai linistit daca te faci popular si observa cã vorbesti si alte fete cu tine, poate o sa te vrea ea atunci. Deoarece asa functioneazã mintea fetelor, vor baieti de care sunt atrase majoritatea fetelor, care observa ca vorbesc cu foarte multe fete in scoala.

| devilshelp a răspuns:

"Pentru a o obtine". Nu e un obiect ca sa o cumperi. Fetelor nu le plac baietii care le dispera si nu le dau spatiu. Ai incercat de prea multe ori, daca mai continui asa o sa o faci sa se simta presata si o sa se distanteze ea singura de tine. De 8 martie poti sa ii iei o bratara finuta de argint sau aur. Dar dupa sa nu te comporti cu ea ca si cum iti e datoare. Daca tu ii iei un cadou scump nu inseamna ca ea trebuie sa fie cu tine in schimbul lui. Continua sa vb cu ea, dar nu mai fi stresant