| Xenothom a întrebat:

Sunt in impas in ceea ce primeste dragostea.A inceput de ceva vreme sa imi placa de o fata, o fosta colega de gimnaziu( mentionez acum sunt la facultate).Am inceput sa vorbesc cu ea din iunie anul acesta si al 2 sapt i-am spus ce simt.Din pacate era intr-o relatie care nu mergea prea bine si nu am dorit sa ma implic in problema ei. Dupa o perioada am aflat ca nu mai este cu acel baiat si am inceput sa vorbesc din nou cu ea.Cu greu am convins-o sa iesim impreuna la o intalnire.La prima intalnire totul a mers ok.Nu am dorit sa fac ceva gresit si sa o sarut din prima.Ea dorea sa facem acea regula de 5 intalniri. Dupa intalnire imediat seara pe messenger mi-a spus ca ca abia asteapta a 2 intalnire.A trecut o saptamana si am stabilit sa ne vedem iar.Numai ca atunci cand m-am dus la locul stabilit nu era.Am ajuns acasa si am primit un mesaj cum ca inca are sentimente pentru fost si ca ar fi bine sa incheiem.Am aflat recent ca au fost iar impreuna cateva zile.Acum observ ca a inceput sa vorbeasca iar cu mine dar la modul prietenesc si mai observa ca e de acord sa iesim fara sa ne gandim la cea fost inainte.As dori sa stiu daca gresesc daca o abordez din nou la modul acela.Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand un copil are 14 ani si pune problema asa, il intelegi. In cazul tau nu e nimic de inteles. Umbli ca un fatalau cu gura cascata dupa o "fata" care-ai bate joc de tine. Cine sa te inteleaga?