| beea8o8 a întrebat:

Nu demult timp a inceput sa imi placa de un baiat care din intamplare e prietenul meu cel mai bun. Noi vorbim foarte mult si iesim in oras cu prieteni comuni de multe ori. Azi m-a intrebat daca vreau sa iesim in oras (doar noi doi; am stabilit impreuna). Eu am acceptat desigur dar nu stiu ce sa cred. Oare ma simpatizeaza si el sau doar a vrut sa iesim ca doi prieteni?

2 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Asteapta si vei vedea. Timpul le rezolva pe toate.Acorda-i deci timpului timp.Nu incerca sa ghicesti intentiile lui, e posibil si sa le interpretezi gresit.
Am avut o prietena intr-o situatie asemanatoare(daca nu identica).A ajuns la ceva ce eu numesc "pupacit" dar dupa parca nu mai stateau la fel de vorba devenind mai mult straini decat prieteni.Deci nu grabi lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat