| primul a întrebat:

Buna sunt Ionut. Am 17 ani si sunt putin timid. Urat nu sunt sa ma simt prost in pielea mea.
Daca ar fi sa ma clasez pe un loc de la 1 la 10 pe o scara a timiditatii as fi pe locul 7.
Deci putin timid.

Sa va spun povestea mea detaliata:
Eram intr-o zi de serviciu in scoala. A venit o fata cu 2 ani mai mica decat mine,
si m-a intrebat de un profesror. daca e in scoala.nu era.Am facut cunostinta, si m-a intrebat :
EA -Ce faci diseara?
EU -Nu am nimic de facut. probabil stau acasa.
EA -Nu vrei sa iesim sa ne plimbam putin?
EU am acceptat.
I-am cerut numarul de telefon sa o pot suna.Cam asta s-a intamplat la scoala.
Am stabilit sa ne vedem la 7.Pana la ora stabilita am mai vorbit prin sms-uri.
Am ajuns la locul stabilit.Asteptat 5 minute si am sunat-o pentru ca nu mai venea.

Mi-a dat ocupat si si-a inchis telefonul. M-am mai plimbat putin singur, dezamagit
fiind si gandindu-ma ca si-a batut joc de mine.Peste 15 min m-a sunat sa-mi spuna
ca a avut o lectie deschisa si nu a putut raspunde.
A ajuns dupa alte 5-10 minute.Nu m-am suparat pentru ca am aflat a doua zi ca nu a mintit.
Ne-am asezat pe o banca, ea avea 2 flori in mana (luate de pe strada). A spus ca-i plac mult
florile.Atunci m-am simtit prost ca am venit cu mana goala.
Cat am stat am vorbit diverse lucruri.Peste cateva saptamani era un eveniment important in orasul vecin
si a spus poate mergem impreuna.
Au mai trecut 2 zile in care nu ne-am vazut deloc, dar ne trimiteam sms`uri multe si am vorbit in fiecare zi.

La a doua intalnire ne-am vazut intr-un parc in apropiere de zona in care locuieste.Se pregatea sa plece
intr-o calatorie cu scoala si nu am stat foarte mult.Trebuia sa pregateasca bagajele pentru a doua zi.
Nici acum nu am venit cu floare chiar daca mi-a spus ca ii plac mult florile. straight face

O saptamana cat a fost plecata afara nu am vorbit deloc. I-am trimis un sms cand a venit acasa dar nu mi-a rasp.
Ne-am mai intalnit dupa aproximativ 1 saptamana pe strada si mi-a spus ca i s-a stricat telefonul si sa nu cred ca e nesmtita.
De la intalnirea accidentala de pe strada au trecut 2-3 saptamani.

E mai mult povestire decat o intrebare.
Ceea ce vreau sa aflu este de ce nu mi-a mai dat nici un semn, daca ea a facut primul pas.era evident ca ma
simpatiza dupa prima intalnire,. Eu nu am spus nimic sa o deranjez.
-In locul meu ce ai face?
-Daca esti fata ai fi deranjata daca nu ti-as fi dat flodi la prima sau a doua intaalnire?
-Ce sa o intreb cand ma intalnesc cu ea?

Va rog raspunde-ti serios, daca nu mai bine abtine-te.
Astept cat mai multe pareri.MUltumesc

Răspuns Câştigător
| lyrics a răspuns:

In locul tau.
daca as fi baiat...
as avea o discutie cu ea.
sa luatsi o decizie.
esti chiar dragalash ca'tsi faci griji pentru flori
laughing
eu nu m'as suparatongue

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil ar fi vrut sa fii tu mai insistent. A mers pe principiul eu am facut primul pas, acum sa vad ce face si el. Nu a vrut sa ajunga in situatia in care sa o iei la misto. Daca ti-a cerut sa va vedeti probabil te place. Vorbeste cu ea. Incearca sa o suni. Daca nu raspunde lasa-i un mesaj. Spune-i ca ai vrea sa va mai vedeti si intreab-o daca ai gresit cu ceva de nu mai da niciun semn de viata.

| Libelle a răspuns:

St de acord cu irina 20... i-ai flori sh du-te lae eawinking

| irina20 a răspuns:

Nu pot a-mi dau seama ce anume a deranjat-o...nu cred ca faza cu florile(pe mine nu m-ar deranja).

Fa-ti curaj, ia un buchet de flori si du-te la ea, spune-i ca i placi si ca ar fi frumos sa-ti explice de ce e suparata pe tine sau ce a deranjat-o!
Bafta!

| Deeiu a răspuns:

Probabil in excursia aia a facut cunostiinta cu un baiat care i-a dat flori.straight face
E cam de neinteles fatastraight face

| linutza a răspuns:

Uite tu incurci ceva poate mai important cu niste flori banale.intreab-o ce are dc te evita.
a si pe viitor. cind te duci la plimbare cu o fata nu te grabi sa-i cumperi flori oarecum te duci la o plimbare ce se poate intinde pe 2-3 si chiar 4 ore. unde mai le va pune va umbla cu ele. hmm si cu ce fel de flori va ajunge acasa? boon cind mergi la ea atunci ea flori cu tine si nu crezi ca esti prea timid pentru virsta ta? pupici si bafta!

| Maxinan a răspuns:

In locul tau nici eu nu as stii ce sa fac pentru ca si mie mi s-a intamplat aproape la fel laughing cred ca a fost dragoste la prima vedere si nu a gasit ce astepta de la tine dupa celelalte intalniri sau habar n-am.

| primul explică:

Cand m-am mai vazut cu ea imi zambea frumos si ne-am pupat pe obraz.
Greu cu fetele astea...nu le mai inteleghee hee

| emilia_8146 a răspuns:

Dupa parerea mea ca fata trebuia sa-i duci macar o floarestraight facevazand ca nu iai dus te-o fi crezut zgarcitstraight facecand te intalnesti cu ea pune-i daca ai deranjat-o cu ceva. daca da c4ereti scuzestraight facesi sa incerci sa fi mai atent cu fetele.