| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt indragostit de o colega de la facultate,cu ea nu am prea vorbit deoarece este cam retrasa,cu celelalte colege vorbesc deschis,fac glume dar cu ea parca nu am asa curaj,dupa ceva timp am auzit ca iei ii place de altul mai mare ca ea,si nu a mai prea venit la faculta din cauza asta,ce as putea face,chiar o plac, dar daca ea este cu mintea la celalalt,nu cred ca o sa am o sansa,sa incerc sa o uit?, cam greu daca imi este colega? ajutati-ma cu niste sfaturi.

5 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Ai putea vorbi cu ea pe mess sa ii dai ciocolata flori sa ii arati ca simti ceva pentru ea.

| TrueRO a răspuns (pentru udrescuf):

Daca ea se gandeste la altul, nu stiu daca v-a functiona.

| udrescuf a răspuns (pentru TrueRO):

Mai bine incerci cat ai timp

Dacat sa o vezi cu altul de mana mai bine incerci si daca nu vrea ce asta este Macar incearca.

| TrueRO a răspuns (pentru udrescuf):

O sa incerc sa mai vorbesc cu ea si sa o cunosc mai bine, daca ii dau ciocolata sau flori asa dintr-o data fara sa vad vreun semn si din partea ei ca simte ceva, daca ea nu ma place si fac acest lucru sa nu zica ca sunt vreun disperat, si mai ales sa ma fac de rusine la ceilalti colegi de grupa.Chiar nu stiu...

| udrescuf a răspuns (pentru TrueRO):

Stii ce decat sa chelti bani pe flori si ciocolata mai bine ia-o direct spune-i daca vreti sa fiti impreuna si atat. De aia suntem barbat nu suntem niste lasi. Abordeaz-o direct. Doar ai incredere in tine.