| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un sfat de la voi. Este o fata in clasa cu mine pe care o plac. Nu stiu ce sa fac si cum sa ii zic tot ce simt pentru ea crying. Intr-un fel imi este frica sa ii spun deoarece noi suntem bff si sunt constient de faptul ca dupa ce ii zic in caz ca nu ma place nu va mai fi la fel si o spun din perspectiva mea deoarece imi va fi greu sa mai vorbesc cu ea stiind ca nu ma place si nestiind ce gandeste despre mine si nu cred ca mai putem fii bff si mai bine sufar decat sa nu mai vb cu ea deloc sau sa imi pierd locul de prieten in inima ei. Pana acum nu prea ii inteleg gesturile ei poate fiindca noi baietii suntem un pic mai idioti poate unii eu sigur da, dar si fetele sunt mai ciudate si vor ca baietii sa faca primul pas ( poate o sa fiu contrazis).
Spre exemplu intr-o zi de scoala o colega a vorbit cu mine, intr-un fel s-a dat la mine, iar pe crush-ul meu l-a enervat faptul ca am vb cu ea si nu a mai vorbit cu mine! PS : crush-ul meu o uraste pe aceasta fata, de fapt s-au format 2 tabere una cu crush si inca cateva fete si cealalta cu acea fata si alte fete... Oricum stiu bine ca fata care s-a dat la mine( sa ii spunem Ioana) le-a vorbit de rau pe fetele din tabara crush-ului meu si culmea ele nu s-au suparat ba chiar au vorbit normal cu mine si suntem prieteni foarte buni iar tocmai crush care nu i-a facut mai nimic s-a suparat pe mine crezand ca vreau sa ma " combin" cu Ioana si nu am inteles-o. A fost o conversatie scurta intre mine, crush si cel mai bun PRIETEN in care el m-a sfatuit ca Ioana m-ar placea si ma intreba daca vreau sa fiu cu ea iar eu am zis ca nu stiu dar cred ca nu deoarece e prea autoritara si intepata, poate am zis asta pentru a vedea reactia EI, care a fost fulgeratoare, Crush spunand ca ea nu vrea ca Ioana sa vina in grupul nostru de prieteni si atunci a inceput sa nu mai vorbeasca. Oricum am observat ca de cateva zile sau mai ales atunci cand vorbesc cu Ioana crush nu mai e la fel, e mai distanta si nu prea mai vorbeste cu mine.Tot in aceeasi zi in care s-a suparat pe mine nu a vrut sa imi vorbeasca pe facebook eu incercand sa aflu ce are( imi dadea seen ) iar a doua zi a vorbit abia a 3-a ora cu mine sau a 4-a iar in acel timp vorbea eram ca 2 straini ciudat faptul ca eu chiar nu i-am facut nimic( adica mai fac glume idioate si nu se supara si s-a suparat din cauza asta). Cred totusi ca si prietena ei stie ceva sar nu vrea sa imi spuna. Intr-un final cred ca si-a dat seama ca a gresit sau nu stiu, a venit la mine si a inceput sa ma enerveze( asa face mereu laughing) si nu ma enerveaza in genu' ca nu imi place, are calitatile ei care m-au facut sa o iubesc, da chiar o iubesc). Noi am vb si mi-a zis ca de ce vreau sa fiu cu Ioana ca stiu bine ce fel de fata e si cate le-a facut ei si prietenelor ei. SI CA DACA IMI GASESC O FATA SA IMI GASESC UNA CARE NU E CA IOANA CARE INCEARCA SA MA FOLOSEASCA! Acum chiar nu mai inteleg nimic si nu ma simt bine deloc. Nu stiu daca ce s-a intamplat a facut-o din gelozie sau doar fiindca o uraste pe Ioana. Nu stiu poate din cauza ca sunt indragostit de ea sau din cauza ca nu cred ca ma place si vreau sa o uit dar nu poooot. Please ajutati-ma. Sunt intr-o stare jalnica si pana si familia a vazut asta. Scz pentru acest roman dar trebuia sa ma descarc.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Mi s-a ars mancarea cat am citit asta. Unul dintre motivele clare pentru care nu se mai face scoala in tara asta.

Du-te la "Crush" si spune-i "Stii, eu de fapt m-am folosit de Ioana ca sa vad daca ma placi si tu la fel de mult pe cat te plac eu. Acum stiu ca da." zambeste si pleaca, las-o sa vezi cum reactioneaza.