| Mr* Tweenkle a întrebat:

BUna. Am si eu o problema in dragoste:
Am 17 ani si am in clasa o colega pe care o plac foarte mult, chair am ajuns sa o visezstraight face. Am intrebat-o mai demult daca ar vrea sa fim impreuna. Ea mi-a zis,, NU" categoric deoarece nu ar putea sa fie cu cineva din aceeasi clasa cu ea, deoarece baiatul trebuie sa fie mai amre decat fata [nu stiu daca e adevarat in general]. CU toate ca m-a respins as dori sa mai incerc odata. Ajutati-mi va rog cu cateva sfaturi despre cum as putea incepe. Chiar imi place la nebunie de aceasta colega si acum ca a venit vacanta imi este cu atat mai greu sa icnerc deoarece stam destul de departe unul de celalalt. MUltumesc aniticipat...big grin

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Femeile înţeleg mai greu că dacă unul le spune "nu" înseamnă chiar "nu" şi ele tot "batman!" şi mai încearcă şi apoi îşi fac sânge rău şi încep să arunce cu noroi în toţi băieţii de parcă toţi ar fi vinovaţi că ĂLA nu le vrea prin preajmă.
Dar acum... mai nou, şi tipii?!
Păi dacă aia te refuză pe motive stupide şi superficiale de tipul "trebuie să fie mai mare ca mine", "nu pot fi cu unul din clasa mea", etc. etc., tu te mai gândeşti să mai încerci o dată?
Las-o omule în pace că doar femei sunt mai multe decât bărbaţi.
Nu-ţi fă un ideal din ea căci după aia ajungi să o cauţi pe ea în toate celelalte şi evident n-ai să găseşti şi ai să ratezi fete foarte ok din cauza obsesiei tale pentru fătuca asta care este oricum cam superficială dacă te-a respins pe un motiv stupid de tipul ăsta.
Salut!

8 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Daca ti-a spus o data ca nu vrea, atunci nu prea mai are rost. Daca te-ar fi placut, nu ar fi fost atat de categorica de la inceput si in plus, ce rost are sa fii cu o persoana care nu-ti impartaseste sentimentele? Sfatul meu este sa-ti vezi de viata, de vacanta asta frumoasa care se intrezareste si sa incerci, cu atat mai mult, s-o uiti. E cel mai bine pentru amandoi! Cu siguranta vei intalni o alta fata care sa te merite si pe care s-o meriti!
Succes!

| Anecherry a răspuns:

Ok, fii atent. Daca e superficiala e clar. Poti incerca mai multe. Bani ai?, multe se arunca dupa asta intr-o relatie. Daca nu vrea nici asa, nici cu vorba buna sau cu binisorul, terorizeaz-o. Ia un topor si fugi dupa ea, sa vezi, te mai refuza si atunci?
Lasang gluma la o parte, incearca sa te detasezi de ea. E superficiala, si nu te place. Ma gandesc insa, daca era vreun actor faimos in clasa cu ea, se mai gandea la faptul ca nu poate fi cu cineva din acelasi colectiv si de aceiasi varsta? Hmm. nu cred. Apropo, statisticile spun ca in lume sunt cam 3-4 femei la un barbat, asa ca spor la cautat. bye

| Ionut_8418 a răspuns:

Bai omule. Daca intr-adevar iti place de ea. tinete de ea. si eu am o problema asemanatoare. comporta-te cu ea cat mai normal. Stiu cum e cand o visezi, deci, ce mama masii tine-te de capul ei. Ai cewa de pierdut? nu cred! Succes

| 3ntzz a răspuns:

N-ui ultima fata de pe pamant...

| letitblue a răspuns:

Pff, e greu thinking uite nu vreau sa te descurajez sau ceva pot sa iti spun ca daca ea ti-a spus "categoric nu " nu o poti face sa isi schimbe foarte mult hotararea mai ales daca sunteti din aceeasi clasa, si chiar tu ai spus ca stati departe unul de celalalt. Ai putea sa stai de vorba cu ea si sa ii spui daca nu cumva so mai razgandit dar daca spune iaras la fel ca si data trecuta, nu insista pentru ca dupa nu o sa ii lasi o parere foarte buna si nu o s atermina-ti cu bine. big grin [iti tin pumni! ]

| emo:Xkid:X a răspuns:

Poi daca a zis NU nu cred ca mai are rost totusi daca ai id-ul ei d mess poti sa o intrebi daca are prieten... daca zice ca nu. ii mai zici odata ''Totusi eu te plac si chiar mi-as dori sa avem o relatzie'' daca zice ca nu insemna ca nu te merita sau cine stie poate ca norocul e de partea ta si va zice Da.

Daca e sa zic Nu eu zic sa o uitzi sa incerci sa te resemnezi si sa cauti o fata care sa te iubeaska si sa te aprecieze ...Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai da-i lui kongeriket funda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate esti COCALAR. Arunca dreq ochelarii aia si dupa du-te la femei