| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt indragostita de un baiat. Vorbesc cu el de cateva zile, credeti ca e posibil? E un baiat atat dulce, inteligent si frumos. Imi place vocea lui, vorbim pe whatsapp. Nu cred ca el e atras de mine, adica daca eu nu-l abordez, nici macar nu-mi scrie. Ce sa fac? El tocmai ce a iesit dintr-o relatie.

9 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Te-ai vazut cu el vreodata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Nu, vorbim de cateva zile pe whatsapp, el doar ce a trecut printr-o despartire. Nu ne-am vazut niciodata in realitate. Imi place atat de mult de el...

| CdeMetal a răspuns:

E doar o atractie trecatoare, copilaroasa, nu exista iubire dupa cateva zile...
Trebuie sa cunosti persoana bine, si sa aveti amandoi aceleasi sentimente, la tine nu e cazul, cred ca te plictisesti

| Katie1356 a răspuns:

Nu esti tocmai indragostita de el, pentru a fi indragostita de cineva trebuie sa cunosti persoana aceea, partile bune si partile rele ale ei, sa petreceti momente impreuna.
Asta este o atractie, manata de curiozitatea faptului ca inca nu v-ati vazut in realitate. Nu iti scrie pentru ca poate inca nu a trecut peste fosta relatie si nu vrea sa fie insistent fata de altcineva.

| RAY a răspuns (pentru CdeMetal):

Atractia nu evolueaza in iubire?

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa socializezi, sa discuti cu el cat mai mult chiar daca tu esti cea care il cauta mereu. Ai putea incerca sa preiei tu initiativa si sa incearci sa-l determini si convingi sa va intalniti si in realitate nu doar in mediul virtual. Este posibil sa fie chiar ''leacul vital'' de care are nevoie in acest moment al vietii lui. Incearca. Succes!

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

Pai nu, in cazul asta
Serios, e doar un tip de pe net pe care nici nu l-a vazut in realitate

| RAY a răspuns (pentru CdeMetal):

Da crezi ca nimeni nu poate simti nimic in mod virtual, eu cred ca da

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

Pai cred ca se poate, in timp, daca persoanele se intalnesc si se cunosc, dar sa se ajunga la iubire mai rar, de obicei ramane doar o atractie trecatoare, atractia nu duce mereu la iubire
Daca eu sunt atras de o actrita, asta nu insemna ca o sa ajung sa o iubesc, si daca ajung e doar o iubire prosteasca, ca nu e reciproca