| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am inceput sa vorbesc cu un baiat.
Am iesit totul era okeyy.
Dar dupa cateva zile am deschis subiectul despre relatii. El a zis ca nu vede cu mine o relatie acum dar poate in viitor da pentru ca acum e ultimul an la medicina si se focuseaza le studii. El a zis ca vrea doar prietenie cu mine si poate in viitor va vrea sa fie cu mine. Eu i-am zis ca nu cred in prietenie cu un baiat din moment ce ne-am sarutat deja. El a zis "okay" si deja au trecut 3 zile si nu a mai scris.
Credeti ca am procedat incorect ca eu mi-am dorit o relatie si el nu? Poate trebuiam sa ii spun sa fim prieteni dar el s-a suparat pe mine si acum 1000000% nu imi va mai scrie niciodata in viata.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Puteai sa incerci o prietenie cu beneficii cu el adica faceati sex fara sa fiti intr-o relatie cu obligatii.
Nu, nu ai procedat gresit prin faptul ca i-ai comunicat ca vrei o relatie serioasa, e foarte bine ca ti-ai spus punctul de vedere.Si nici nu trebuie sa iti pese daca daca e suparat sau nu pe tine, viata merge inainte si nu trebuie sa iti pese de ce zic oamenii despre tine.
Nu ti-a mai raspuns deoarece din moment ce ai deschis subiectul despre o relatie serioasa s-a indepartat de tine deoarece nu isi doreste o relatie serioasa cu tine sau poate nune pregatit sa intre intr-o relatie serioasa, poate l-ai speriat putin.laughing))
Sincer scuza aia cu studiile ti-a zis-o intr-un mod elegant ca nu este interesat de o relatie serioasa.Fii sigura daca un baiat se indragosteste de tine, va avea timp si pentru tine si pentru studii, probabil nu era suficient atras de tine.
Oricum sa stii ca multi tineri pana in 30 de ani nu cauta relatii serioase ci mai multe prietenii cu beneficii sau aventuri de o noapte ca ei zic se bucura de tinerete in modul asta.

| Sebi1998cute a răspuns (pentru LordCristobal):

Salut, vreau sa iti spun ca m-ai linistit acum si ma simt atat de bine. Credeam ca e vina mea… multumesc frumos! Studiile cred ca erau doar o scuza. Multumesc!

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Scrie-i tu. o relatie nu incepe asa, vorbind despre ea, o relatie se dezvolta in timp. Ia-l ca prieten si lasa lucrurile in voia lor.

| MarianWLF a răspuns:

Sa accepti sa fiti prieteni cand tu vrei relatie? Asta e tortura, sa stai langa persoana pe care o placi si sa nu fie a ta, in plus daca a fost atat de usor sa iti dea un raspuns sec apoi sa dispara cu zilele ca si cum nu ai existat inseamna ca dorinta a fost doar din partea ta, tu mergi mai departe, multi baieti nu spun dar ar da orice sa aiba o fata care sa tina la ei, nu iti irosi timpul.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu vrea nici o relatie cu tine, probabil pentru ca este stresat de ultimul an la medicina, de examenuld e licenta si retsul.
in orice caz, cand un baiat iti spune ca nu vede vreo relatie cu tine, iti spune clar ca tu nu este persoana pentru care are sentimente si nu exista viitor impreuna cu el.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai procedat corect, este mai bine sa clarifice fiecare ce doreste, ce asteptari are si sa va da-ti seama ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda acum la inceput, decat mai incolo. Daca ati incheiat intr-o nota amicala sau nu, nu conteaza asa mult.Vei mai gasi persoane care isi doresc o relatie la fel de mult cat iti doresti tu, nu-ti fa griji.

| Hyperion7 a răspuns:

Pur și simplu treci peste, nu e de tine.Crede-ma!

| Sebi1998cute a răspuns (pentru Hyperion7):

Multumesc frumos!????

| siriusblack98 a răspuns:

Omul cauta sex nu relatie, este destul de evident. De asta a si incetat sa iti mai scrie. Zic sa o lasi asa si sa iti cauti pe altcineva.

| User123666 a răspuns:

Scriei tu si spune-i ca te-ai gandit mai bime si veti ramane prieteni dar puteti sa fiti cu beneficii doar ca sa nu-i spui lui asta ca ai vrea cu bemefici doar pur si simplu pireteni