| elenaa17 a întrebat:

Bună sunt îngrijorată de ceva, acum câteva ore am făcut sex cu iubitul meu și am făcut jumătate cu prezervativ jumătate fără și la final am observat ca pe prezervativ era o secreție maro ca după menstruație.
am cautat pe internet și mi au arătat de niște boli (Chlamydia sau gonoree) dar nu am de unde sa le am pentru ca doar cu el am făcut o și protejat azi a fost singura data neprotejat și el nu are nimic e curat cu bolile.
dar de 3 sau 4 ori cât am făcut o doar acum am lasat aceea secreție pe prezervativ
am 16 ani ma pot duce la un ginecolog fără părinte sau trimitere?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fara bani nu te primesc la cabinete private iar la altele care trebuie trimitere nu poti merge fara unul din parinti, te a mincat in fund sa faci sex la 16 ani copii prosti fara minte, in orice situatie trebuie sa vorbesti cu mama ta sa te duca la ginecolog, fie la cabinet privat care costă si doar parintii pot plătii ca tu nu ai deunde, fie la cabinet care te primeste cu trimitere dar nu poti merge fara unul din părinti.

| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca el nu are boli cu transmitere sexuala?
Obisnuit sa faca sex fara prezervativ si cu alte femei inainte ta, are toate sansele sa aiba HIV si alte boli grave BTS, doar ca nu apare pe cuc nimic, fiindca acele boli sunt produse de virusi.
Ti-a adus certificat medical cu analize medicale la zi, cu toate bolile BTS ca sunt negative?

Vin totusi si intreb: de ce faci sex neprotejat?
Iti poti permite la 16 ani sa ramai gravida, sau sa iei BTS?
De ce risti?
Crezi ca merita?

| elenaa17 explică (pentru Violleta2022):

țin sa va spun ca anual își face analize pe tema boli sexuale asa ca nu va faceți griji oricum eu am întrebat cu totul altceva

| iulia0514 a răspuns (pentru elenaa17):

Dacă ai nevoie de ajutor poți să-mi scrii oricând și nu pune la suflet ce-ți spun unii oamenii e ușor sa judeci

| elenaa17 explică (pentru iulia0514):

Din păcate nu ma lasă să îți scriu

| iulia0514 a răspuns (pentru elenaa17):

Încearcă acum

| elenaa17 explică (pentru iulia0514):

Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.
îmi spune asa

| iulia0514 a răspuns (pentru elenaa17):

Înțeleg din păcate nu am ce face

| Violleta2022 a răspuns (pentru elenaa17):

Atata vreme cat nu ti-a aratat analizele medicale facute la zi, in totalitate, eu spun sa nu maicerzi tot ce-ti spun unii si altii, ca-s 99%minciuni.

| iulia0514 a răspuns:

Poți merge la un cabinet ginecologic privat suni și-ți faci programare îi spui inclusiv vârsta și ii explici probleme fără rușine și o sa te primească dacă ai 16 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru iulia0514):

Dar ce preturi au la privat 300 lei are a banii astia?

| iulia0514 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai fost la ginecolog cumva în ultimul timp? Un consult e 50/60 de lei maxim!

| iulia0514 a răspuns:

De unde ști tu ca nu are bani? 50 de lei nu e asa mult poate sa pună și prietenul ei măcar jumătate și au rezolvat problema!

| iulia0514 a răspuns:

Eu cel puțin sunt realista! Fata a avut nevoie de un sfat concret tu nici măcar nu ști cât costa o consultație la ginecolog dar îți dai cu părerea dacă vrei sa ști sunt ginecologi care înțeleg problema ei și o pot ajuta dacă nu are banii dar tu trebuie neapărat să-ți dai cu părerea deși habar nu ai despre ce este vorba. Eu cred că nu ai altceva de făcut decât să scrii aberații pe aici ca un om ocupat nu are timp sa stea toată ziua pe net sa abordeze femei!

| elenaa17 explică:

țin sa va spun ca am bani și chiar de nu as fi avut m ar fi ajutat partenerul dar stați liniștiți ca am