| Vali_Nedelea_1995 a întrebat:

Buna,sunt intr-o relatie cu prietena mea de doi ani, ea are 17 ani si-n urma cu 3 luni aproape am facut-o cu ea fiind virgina, cam la 2 saptamani dupa ce am reusit sa o dezvirginez am facut-o fara prezervativ, ea probabil s-a stresat fiind neprotejat si ma gandesc ca din cauza stresului sa nu ma fi scapat, ea s-a stresat si i-a venit ciclul pe 25 august cand de fapt ei trebuia sa-i vina pe 15..am stat stresati amandoi si cand i-a venit parca mi-a mai venit si mie sa respir desii stiam ca nu mi-am dat drumul in ea, tot ce ma gandeam era sa nu fi fost vreo picatura ramasa pe penis si sa fi prins sarcina..acum nu stiu cum sa spun ca ma simt dar iar ma simt naspa fiindca suntem in 21 astazi si nu i-a venit, i-am spus ca na.din moment ce i-a venit luna trecuta cu o intarziere de 10 zile nu are cum sa-i vina de pe acum iar, ea fiind invatata normal cu data de 15 sa-i vina dar nu stiu..va rog sa ma ajutati cu un sfat daca puteti, multumesc!

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Un test de sarcina si eliminati orice suspiciune, alta data fiti mai precauti.
Stresul/infectia si raceala afecteaza CM.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sex neprotejat = risc de sarcina, restul tine de noroc. Zii sa faca un test de sarcina si lamuriti problema

| neutrino a răspuns:

Asa cum ulciorul nu poate merge de multe ori la apa fara sa se sparga, tot la fel, nu este posibil sa faci mereu sex neprotejat fara ca fata sa nu ramana gravida. Daca vei citi mai multa lectura de specialitate, vei constata ca pe cel mic nu-l poti pacali mereu, el fiind mult mai istet decat crezi tu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca luna trecuta i-a venit pe 25 august, luna aceasta trebuie sa-i vina la 28-30 zile de la data de 25 august. Deci asteptati, ca nu este timpul trecut.

| sofisis a răspuns:

Daca de la ultima menstruatie (care e musai sa fii fost la fel cu celelalte, cantitativ, ca si culoare, ca si perioada etc) nu ati mai facut sex neprotejat, cel mai sigur e o simpla dereglare, care e normala dupa inceperea vietii sexuale.
Dar pentru linistea voastra, poate face un test de sarcina si gata....scapati de dubii.

| andreeas00ss a răspuns:

Avand in vedere ca menstruatia i-a venit luna trecuta, cu intarziere dar i-a venit nu cred ca este insarcinata.Iti recomand un test de sarcina de la farmacie, maxim 15 lei care va elimina orice dubiu in privinta unei posibile sarcina.Inmod normal este normala o delegrare datorita schibarilor produse in organism dupa inceperea vietii sexuale dar 10 zile este destul de mult.Succes!