| RoninKuzuri a întrebat:

Am o problema, am făcut sex neprotejat cu prietenul meu in iulie, acesta nu a terminat, iar la o săptămână mi-a venit ciclul. In august am avut un alt contact sexual protejat ( menționez că este a doua oară când am un contact sexual) și îmi întârzie ciclul. Deja este a 7 a zi de întârziere și nu am niciun simptom cum că ar trebui sa vina, dar nu am avut niciun simptom nici de sarcina. As putea fi gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Simptomele de sarcină apar dupa vreo vreo lună cam așa de la contact. după 3 săptămâni abia poți face un test la care să fie șanse să-ți zică rezultatul corect.
mai mult de asta n-avem ce să ghicim dacă ești sau nu întrucât nu știm nimic dacă era perioadă fertilă sau nu...și presimt că nici tu.

| Bizon95 a răspuns:

Esti ABSOLUT sigura ca a fost ABSOLUT protejat?
nici o gaurica prin care sa se strecoare facatorii de copii?
nici o picatura alba nu a ajuns pe marginea vaginului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mai bine un test de sarcina, simptomele sunt diferite de la persoana la persoana și apar mai târziu sau mai devreme în funcție de fiecare.

| acerr a răspuns:

In ce data ai avut ciclu in iulie? cu aproximatie

| RoninKuzuri explică (pentru acerr):

Pe 30 a venit

| acerr a răspuns (pentru RoninKuzuri):

Well nu e prea bine
fa un test

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Nu sunt expert dar nu cred