| monallllllisa08 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de aproape 2 ani. Pana acum 5 luni am avut relatia perfecta. Ne certam mereu nu ma lasa sa lucrez. Ma cheama la el acasa cu pretextul ca ii este dor de mine dar cand ajung acolo se comporta cu mine ca si cum as fi o sluga. Il iubesc dar nu sunt maritata. Ma ameninta ca o termina cu mine daca muncesc.In fiecare zi ma face sa plang ce e de facut? Un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Cum adica sa nu lucrezi,iti da el bani sa ai din ce trai,de fapt nici asa nu ar fi bine sa devii dependenta finainciar de el, asta e genul de om posesiv cu care nu prea e bine sa ai de-a face, ideal ar fi sa iti gasesti un loc de munca si daca se supara, problema lui, nu are rost sa iti mananci tineretea cu asemenea individ

5 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Nu mai fii cu el daca te simti folosita, vor aparea alti baietii care vor stii sa te aprecieze

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca se comporta astfel din cauza geloziei te sfatuiesc sa te desparti de el inainte ca viata ta sa devina un calvar.Comportamentul lui indica un caracter infect de sadic incurabil.Nu concep sa poti avea sentimente de iubire fata de cineva care in loc de bucurii si fericire iti ofera doar tristete si durere.Gandeste rational si renunta la el pana mai poti. pa, pa.

| Doub a răspuns:

Te desparti de el, ce-i asa greu?thinking

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul nu mai are sentimente pentru tine, te foloseste. Cu cat renunti la el mai repede, cu atat mai bine.

| Bogdan6969 a răspuns:

Foarte simplu, LASA-l. Daca de acum face asa e clar ca mai tarziu o sa fi doar o sclava pentru el. Un al frustrat caruia ii e frica de faptul ca te-ar putea pierde!