| Secret5 a întrebat:

Am nevoie de părerea voastră!

Am o relație de un an jumate! Relația nu prea mai merge bine de câteva luni, mai precis de 3 luni! Nu mai exista acea atracție mereu cum era la început dar sentimente încă există și în unele momente simt că îl iubesc mai mult decât pe oricine! El lucrează foarte mult și de aceea nu prea vorbim așa des cum o faceam înainte, eu fiind o fire care are nevoie de foarte multă atenție! Ne certăm aproape zilnic pe motive prostești! In astea 3 luni m-am făcut să plâng și să sufăr cu/fara voia lui! În același timp eu sunt o fire vulcanică care a trecut prin multe! Îmi puteți spune opinia voastră? Încă îl iubesc, și dacă nu vorbesc cu el cel puțin 5min toată ziua, ajung să plâng și să sufăr rău!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Vizioneaza asta
https://www.youtube.com/watch?v=LdKKAsbJgMs

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatia este pe terminate, dupa comportamentul amandorura.
Se pare ca nu mai aveti flacara si inters nici unul sa o tineti aprinsa.
Certurile apar atunci cand sentimentele dispar!
Temperamentul vulcanic nu are ce cauta intr-o relatie sincera de dragoste, el apare cand nu mai ais entimente pentru persoana draga si atunci devii ratacios cu ea/el, pentru ca nu-ti mai pasa de relatia aia.
Cat priveste plansul, este doar o forma de razgaiat si de control, ca sa-l inveti minte, sa te sune cand vrei tu, ori o forma de imaturitate, prezenta la copii mici.

| lpavel a răspuns:

Pai atunci ramai cu el si nu-l parasi pentru nimic in lume! iar ca sa nu mai suferi, nu te mai gandi la el asa mult, cauta ceva care sa-ti ocupe timpul liber si mintea si totul va fi bine happy

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fii mai calma, nu va mai certați asa de des, în orice cuplu mai intervine rutina, trebuie sa comunicați mai mult

| MrSnow a răspuns:

O relație se bazează pe comunicare
Vorbiți despre ceea ce vă deranjează și motivele certurilor voastre și ajungeți la o rezolvare
Iar tu mai lasă-i spațiu
Nu-l sufoca cu mesaje zi de zi
Muncește, e stresat poate, are nevoie să aibă momente în care să fie singur, nu-l priva de asta
O relație numai în certuri e o relație toxică și de scurtă durată
Baftă