| Rinorac7928 a întrebat:

Buna
Sunt intr-o relatie si m-am cam inpotmolit
anul trecut prin primavara imi placea o fata foarte mult si ea ma placea pe mine doar ca amandoi suntem timizi si vreo 2 ani a fost prieteni foarte buni dar nimic mai mult pana cand venea sfarsitu scoli si daca nu actionam atunci posibil sa nu mai aud de ea vreodata
asa ca m-am gandit un pic la ce sa ii spun si cum si pana la urma neavand curajul sa eu spun i-am scris o poezie
m-am gandit 2 ore daca sa eu dau sau nu si pana la urma a venit un prieten si mi-a spus ca daca nu eu dau ii spune el (si asta era mult mai rau)
dupa ce i-am dato a citit-o si era rosie toata la fata ( eu eram de 2 ori mai rosu ) a bagat-o in ghiozdan si o luna de zile pana s-a terminat scoala nu am mai vorbit deloc pentru ca mie imi era prea rusine sa ma duc iar la ea si ei la fel
apoi dupa ce a inceput vacanta si dadusem examenu (adica nu mai eram inconjurati de idioti care ar fi despicat firu in 4 cu asta ) ea a incercat sa dea de mine (am observat dupa) si cand ma gasit m-a intrebat daca inca o mai plac (fata asta insfarsit isi marturisea sentimentele si eu simteam ca fac infart)
am programat o intalnire neam simtit minunat amandoi si ii duceam cadouri din cand in cand ( desi ea nu prea le vroia pentru ca ii era rusine sa le ia pentru ca nu era din bani iei desi ii placeau)si am tinuto asa un timp
acum se fac 6 luni de cand suntem impreuna si eu tot nu am sarutato (asta ar fi primul sarut si pentru mine si pentru ea big grin ) nu stiu cum sa fac acest pas
am spart odata ghiata si m-am simtit anesteziat si drogat in acelasi timp o saptamana de zici ca pluteam nu stiu daca mai pot inca odata
acum ar trebui sa fie de 10 ori mai puternic sentmentu I don't want to see
asa ca plz help ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GaGaLoveBieber a răspuns:

Pasul 1: Varsta nu conteaza. Pasul 2: intr-un moment cat mai prielnic [nu chiar in vazul lumii pentru ca o vei timora pe ea], cauti sa stai in fata ei, fa un gest [inconjoara-ti mainile dupa mijlocul ei], uite-te in ochii ei, apoi atinge-ti buzele de ale ei. Fara frica si timiditate ca asta te omoara. Fi tu insuti. Mai departe inveti singur sau dupa situatia pe care ai expus-o invatati amandoi. Nu uita sa inchizi ochii cand ajungi foarte aproape de ea.