| karrinna a întrebat:

Buna sunt Karina am 15 ani si am o mica mare problema, sunt cu un baiat de 6 luni si in acest timp m-a intrebat daca as vrea sa ma culc cu el, i-am zis NU acu 2 -3 zile am deschis subiectul si l`am intrebat de ce vrea sa se culce cu mine si mi-a spus ca vrea sa fie sigur ca o sa raman cu el pentru mai mult timp ...Baietii ce ziceti? voi va stiti mai bine sa il cred? s`au fetele care au mai trecut prin asta... Multumesssc mult sad

Răspuns Câştigător
| anduta160 a răspuns:

Sincer nu te culca cu el.Si eu am vb 1 an si ceva cu un baiat dar nu m`am culcat cu el, nu eram pregatita chiar daca el imi zicea ca nu sta cu mine pentru sex si ca vrea sa fac pasul asta cu el. Pur si simplu nu il fa.Asteapta sa aveti 1an si daca el nu te va insela pana atunci daca te simti pregatita poti sa iti incepi viata sexuala dar acum mi se pare ca e prea devreme.Sa fii iubita!

21 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ia zii tu ca daca vrea sa ramana cu tine mult timp te mai lasa un pic in pace daca tu nu vrei, si te iubeste si asa.
daca o sa iti zica ceva de genul``asta insemna ca nu ma iubesti`` si incearca sa iti bage un santaj sentimental, urmat de o avertizare ca daca nu te culci cu el va despartiti e clar-nu te iubeste.
dar daca o sa iti zica sa faceti cum crezi tu ca e mai bine, ca te mai asteapta, indiferent daca zice ca nu stie cat poate sau de-astea, tine la tine. si e genul de baiat care crede ca sexul leaga mult doua persoane, indiferent de varsta.

| Marynna a răspuns:

Daca intr-adevar te iubeste va astepta pana vei fi si tu pregatita. daca tot insista cu alta si baga unul din traditionalele texte gen DACA NU TE CULCI CU MINE NE DESPARTIM e clar ca el doar asta vrea
parerea mea insa e, ca esti cam mica pentru asa cevawinking

| Marynna a răspuns:

Daca intr-adevar te iubeste va astepta pana vei fi si tu pregatita. daca tot insista cu alta si baga unul din traditionalele texte gen DACA NU TE CULCI CU MINE NE DESPARTIM e clar ca el doar asta vrea
parerea mea insa e, ca esti cam mica pentru asa cevawinking
SUCCES

funda?smug

| marrr a răspuns:

De ce sa-ti strici viata de acum pentru unul care te ia cu replici spuse pana acum de 1000 de ori? "Te iubesc, asa iti voi demonstra.";" Vreau sa stiu ca vei fi a mea pentru totdeaunalove struck". Bine. dragostea parca era exprimata prin sentimente, sau ma insel? El vrea doar sa te ademeneasca, n-are si el cu cine sa-si inceapa viata sexuala. Daca totusi tine la tine si ma indoiesc in privinta lui, atunci te va astepta pana vei fi pregatita. Nu te sfatuiesc sa o faci in viitorul apropiat, deoarece 15 nu este o varsta indicata. Dupa 17 ani si jumatate, o fata e considerata destul de dezvoltata din punct de vedere fizic. Dar mai ramane psihicul. Decizia ta.

| paramore a răspuns:

Baga motive aiurea, nu te lua dupa eloh go onpropune-i tu altceva, sa te astepte pn esti pregatita, ca sa fii sigura ca e asa cum spunewinking

| soricica a răspuns:

Parerea mea... un simplu motiv de a se culca cu tine.
Bine acum nu iti cunosc foarte bine situatia si nu pot spune ca e 100%, dar eu una asa cred.
Eu zic sa mai asteptati si apoi cand vei fi si tu pregatita si iti vei asuma riscurile, atunci sa faci pasul acesta
Bye:*

| Eaaaaa a răspuns:

Si eu am patit la fel. Dar nu m-am culcat cu el.Si chiar nu-mi pare raustraight face Deci fa cum crezi. daca tu crezi ca te iubeste cu adevarat, DA fa-otongue

| paula90 a răspuns:

Uite sincer sunt exact in aceeasi situatie ca si tine...doar ca noi am avut aceasta discutie inca din primele zile si am ajuns de foarte multe ori la doar un pas de a o face dar eu m-am oprit, si asta nu a schimbat nimic de fapt acum e cu mult mai dulce cu mine si e cu mult mai atent, deci tu ascultai pe toti dar fa cum crezi tu ca e mai bine1
doar atunci cind vei crede in dragostea lui si vei simti cu adevarat ca el e cel cu care vrei sa faci pasul acesta nimic sa nu te opreasca
da stiu s-ar putea sa-ti para rau mai tirziu sau din contra sa fii cea mai fericita deci totul depinde de cum te simti tu si ce simti pentru el
mi-ar placea sa mai vorbim daca vrei putem sa vorbim prin mesaj
bafta si pupici multi

| GymClass a răspuns:

Edit: nimic.

| eliaclodia a răspuns:

Dupa ce ca o sa nu merite, o sa mai ramai si mica de inaltime, nu mai cresti. Ne rupi noua sufletul cat de fraiera esti, tie nu mai zic. Spune-i ca te confunda si ca preferi sa te vada, nu sa se descarce hormonal pe tine, ca pe o gonflabila.

| inginer a răspuns:

Pune-ti intrebarea invers - tu te-ai culca cu el ca sa il faci sa stea mai mult cu tine? E ridicol! Evident, nu!

| s4a a răspuns:

Draga mea, e unul din cele mai penibile motive de care am auzit (si crede-ma ca baietii spun orice ca sa le convinga pe fete). Nu ar vrea cumva sa te lase si insarcinata ca sa fie sigur ca-ti vei aminti de el toata viata?
Lasand gluma la o parte, daca tu nu te simti pregatita, nu o face. Iar daca el tine cu adevarat la tine si isi doreste intr-adevar o relatie de durata, va avea rabdare pana cand iti vei dori si tu acest lucru.

| vyo_5339 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa astepti pana o sa fi si u pregatita ca daca nu o sa ai amintiri neplacute dar u stii mai bine bye astept ras

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Bai fato, toti baietii se culca cu fete pentru placere, da chiar cu una de 15 ani, prietenu tau e pedofil?

| carpediem a răspuns:

Cauta altul. daca cedezi in scurt timp te va parasi. si asa ceva nu se intraba. eu nu am intrebat niciodata asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I s-au urcat hormonii la cap. ti-a zis ca se culca cu tine ca sa fie sigur ca ramai cu el pentru foarte mult timp dar te va lasa balta dupa ce o faci. Daca tinea la tine daca te iubea, te astepta, astepta sa fii tu pregatita, conta mai mult daca erai pregatita si sa te simti bine decat sa te simti naspa si impinsa de la spate. Dar el tocmai asta face... te impinge de la spate te streseaza te agaseaza si eu zic ca nu merita deloc. Pe bune. Io zic sa nu ai regrete niciodata. Nu putem hotara noi pentru tine dar cel mai bine e sa nu o faci happy Pe mine nu a avut cine sa ma sfatuiasca dar slava domnului baiatu chiar ma iubeste si suntem de 2 ani impreuna.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, daca te iubeste ast pana cand te simti u pregatita, sa fiu sincera cu tine asta cu "sa nu te pierd" e o fatada a baietiilor. Sfat: nu te lasa calcata in picioare, vei avea regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o problema des intalnita. Baiatul nu mai este virgin (sau poate mai e, dar doreste sa nu mai fie), dar fata da. Eu zic ca ar trebui sa faci cum simti (stiu ca asta nu te prea ajuta). Eu cand aveam 14 ani, eram cu un baiat putin mai mic decat mine. Chiar si asa, sexul era important pentru el. De accea ne.am despartit. Acum, am 16 ani si sunt de jumatate de an cu un baiat cu 4 ani mai mare. Inca nu m-am culcat cu el si nici nu cred ca o voi face prea curand. Cel mai important e ca el nu a insistat deloc pe tema asta. Oricum, e periculos sa-ti incepi viata sexuala asa devreme. Poti avea probleme la colon. Eu cred ca de la 17 ani incolo e ok.multa bafta si nu te lua dupa dorintele lui sexuale, ci dupa ceea ce simti si vrei tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face esti prea mica
eu sunt gigi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te culca cu el.nu fi proasta. pe urma iti da papuci si cand o sa gasesti pers potrivita o sa-ti para rau

| Smille a răspuns:

Asteapta pana esti tu pregatita. nu te lua dupa el. daca o sa-ti zica ca v'a veti despartii daca nu te culci cu el nu te lua dupa el te santajeaza intr'un fel. fa cum crezi tu mai bine big grin parerea mea.
ai incredere in tine.
daca te'ai atasat de el o sa-ti fie mai greu
dar parerea mea e ca el nu te iubeste si sta cu tine doar ca sa se culce cu tine.