| anonim_1224 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Deci vb cu un baiat de 4 luni, ne intelegem ff bine, nu are prietena, ne-am intalnit, am fost la el acasa etc etc. El vrea sa se culce cu mine, nu stiu ce sa fac(am 15 ani) imi e teama sa nu raman gravida sau ceva.Lui i-am spus ca daca ma culc cu el dupa el zice ca hai pa lasa-ma si mi-a spus ca nu se va intampla asta, m-a asigurat. Nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma.

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, adu-l sa ii cunoasca. In primul rand discutati despre mersul la ginecolog (vei fi obligata sa te duci din 6 in 6 luni si pana la 18 ani cu un parinte). Apoi despre metode de contraceptie si protectie impotriva bolilor. Faceti-va amandoi analize (pentru HIV tu s-ar putea sa ai nevoie, de asemenea, de acordul parintilor). Apoi hotarati impreuna cu parintii tai ce se va intampla in cazul unei sarcini (neexistand nici o metoda contraceptiva 100% sigura). Adica cine suporta cheltuielile (de sarcina sau de avort in strainatate), unde vei locui tu pe parcursul sarcinii, daca alegi sa nu faci avort cine se va ocupa de copil, etc. Daca intr-adevar nu are de gand sa dispara, va participa la aceste discutii, necesare data fiind varsta ta foarte mica.

| catthshshshs a răspuns:

Nu fa asta nici daca te implora. Sigur vei regreta mai tarziu.
Esti un copil, nu stii nimic despre sex, ai nevoie de maturitate, de responsabilitate in decizii...nu se face oricum.

Stai la locul tau si o sa fie binewinking

| Narfundo a răspuns:

Doamne. Da culcate ma cu el. O faci protejat.Ai fost la ellaughing si nu ai facut-o? Ai dezamagit copkilu.

| shtephie a răspuns:

Sincer nu o face!
Vei regreta apoi!

| cossmy a răspuns:

Nu mai asculta toate chestiile cum ca nu il crede, ca vrea doar sex, nu te iubeste. Sunt niste prostii. Faci oricand te simti pregatita. Daca mai si tii la baiatul respectiv nu ai de ce sa te lovesti de vreun obstacol. Cat despre sarcina, obligatoriu prezervativ. E cel mai sigur si impotriva BTS'urilor. Si in schimb, nu ai nimic de pierdut. Oricum o sa te dezvirginizezi o data si o data. Daca e mai repede pot spune ca e chiar mai bine. Pe urma poti sa o faci cu cine vrei(protejat) fara sa iti faci griji, fara sa iti pui vreo intrebare din cauza vriginitatii. Asa ca sfatul meu este sa te culci cu el, mai ales ca va fi foarte placut. baftawinking

| madalicious a răspuns:

Doar il cunosti? Nu esti si iubita lui? Atunci e ce vrea sa se culce cu tine? Aaaa sexul intre amici e la modaaaa! Draga mea, stii ceva?! Mai bine las-o balta, ca baiatul nu vrea decat sa faca sex cu tine. Pune-l sa jure pe maicasa, pe inima lui, si pe tot ce are, ca nu te va parasi dupa contactul sexual, si ca nu te foloseste pentru placerea lui. Daca jura, atunci tine la tine, daca nu...stii deja.

Totusi daca vrei sa o faci cu el, mai bine astepti, inca putin lasa-l sa fiarba, si observa, toate reactiile lui. Dar eu zic ca cel mai bine ar fi sa fiti impreuna ca sa faceti acest pas, nu doar...prieteni.

Sper ca stii ce faci! Bafta!

| Miha a răspuns:

Pai ...nu ti se pare ca vrea sa profite de tine? adica ce, cum esti tu nevoita sa te culci cu el daca nu vrei?
si cei cu raspunsul ''hai pa lasa-ma'' ti se pare un raspuns demn de un baiat care te iubeste, sau macar sa te placa?
nu-ti mai pierde timpul cu tot felul d baieti care au in cap numai lucuri de genulwinking
si in plus esti prea mica pentru ati incepe viata sexualastraight faceai si tu o mica rabdarewinkingdar daca ar fi sa tio incepi nu o face cu el sau cu alti d genul lui
pace:]

| hehehe a răspuns:

Mai bine ii spui faza gen "daca tii la mine. asteapta'ma ".
Plus de asta. pot sa-ti dau un sfat destul de bun tinand cont ca suntem de aceeasi varsta. Un baiat poate sa ne promita marea cu sarea. poate sa minta de ingheata apele. noi o sa avem incredere in el pe motiv ca "na.nu o sa mai iubesc pe altul ca el." Deci sfatul meu. mai asteapta. de ce sa strici un moment atat de frumos pentru primul care iti cere?

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Specific barbatesc... daca te culci cu mine promit ca te iau si de nevasta dupa aialaughing. draga mea asta vor toti barbatii.sa te aibe in pat.foarte rar cand mai intalnesti un tip care sa aprecieze o fata virgina.am simtit-o pe pielea mea.bine poate tu vei fi unul din cazurile fericite. dar mai testeaza-l putin ca nu strica.multa bafta pupici

Răspuns utilizator avertizat
| cornel a răspuns:

Vad ca nu vrea sa intelega.esti prea mica. daca te iubeste mai asteapta happy

| cornel a răspuns:

Sau mai bine despartitiva daca nu intelegehappy

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Si eu am 15 ani si nu vreau sa'mi incep viata sexuala de acum...consider ca avem suficient timp de asta, bine e alegerea ta pana la urma, daca te protejezi nu ramai gravida dar pentru ce sa te culci cu el pana la urma? bine poate ca si u vrei lukrul asta. chiar daca te'a asigurat ca dupa o sa fie totul in regula nu stii sigur ce e in mintea lui poate zice asta doar ca sa se culce cu tine, toti zic la fel. eu zic sa mai asteptzi adica pentru. el doar sa se culce cu tine conteaza? nici nu stiu catzi ani are dar din cate pare e varsta la care baietii numai asta viseaza e spre binele tau sa mai asteptzi dc sa te injosesti si dupa sa vb cu tine ca ultima fiinta dupa lume? dar asa cum am mai spus e alegerea tahappy...succes:X

| Ginuk a răspuns:

Daca tea asigurat nu-ti- face probleme atunci
eu una te inteleg si cu varsta si tot dar daca u vrei s-o faci at e bine

| Roxii a răspuns:

Eu zic sa nu. daca vrea sa mai stea cu tine fara sa intretineti relatii sexuale bine daca nu da-l naibii de pervers deoarece toti zic asta si dupa aceea. bye bye fata mea crying crying laughing

Răspuns utilizator avertizat
| → alle♡ a răspuns:

Sa zicem ca te culci cu el, toate bune si frumoase... dar daca te paraseste dupa aia cine o sa aiba de suferit, tu sau el?winking. gandeste-te! :*

| FeTTiza a răspuns:

Tu nu te uiti la Tv? nu vezi ce se intampla cu toate fetele care sunt,, seduse'' de perversi astia? ajung insarcinate si mai departe chiar sa se sinucida! Inseamna ca nu te iubeste, dc vrei sa iti strici viitorul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice pasarica ajunsa la maturitate pina nu-si zburleste penele un pic nu va putea zbura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa se culce cu tine si totusi nu are prietena... iti dai seama happy da, e de admirat sa stiiwinking daca inainte se mai cerea prietenia dupa un sarut intamplator, nevinovat etc, acum astepti sa fii iubita lui dupa ce te ia la cateva ture? laughing bagati-va mintile in cap fetelor. cu un astfel de specimen (care iti zice clar pentru ce te vrea), nu te-au lamurit intentiile lui? e decizia ta, daca vrei sa castigi un pic de respect in fata barbatilor, sau sa devii... obiectul fanteziilor lorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut ca ai primit raspunsuri din partea multor fete. Daca vrei sa stii si parerea unui baiat, in mod clar ar trebui sa nu te grabesti. Se vede ca esti indecisa. Sa stii ca aceasta stare de spirit NU isi are in mod cert locul inaintea unui pas atat de important. Te asigur ca va fi bine DOAR atunci cand vei vrea tu acest lucru cu tarie si vei fi convinsa 100% de acest lucru. Altfel, nici o sansa!
Nu e nici o rusine sa il refuzi daca nu iti doresti. Ba chiar vei fi mult mai apreciata de catre baieti. Exista si multi baieti cumsecade, iar acestia nu insista in modul descris de tine. Isi doresc desigur, insa ii multumeste mai mult simpla apropiere de fata iubita. Daca tipul te iubeste, te va intelege. Daca nu, iti vei da seama. In ultimul caz, sa nu te dai batuta nici in cazul in care va recurge la metode mai "marlanesti", ca amentitarile cu despartirea, ori cu rusinea ca nu esti in stare sa faci ce iti cere. Si ce daca te va ameninta cu astfel de lucruri? De prosti e plina lumea. Mai poti gasi si altii, insa ai sansa sa intalnesti un tip de care sa te indragostesti cu adevarat si care sa si merite acest lucru. Asa ca, daca acest tip nu va fi multumit cu decizia ta, forget him!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa ramai gravida i spui sa se culce cu tine protejat.si asa rezolvi problema.

| BotHicUtz a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mai stati impreuna ceva timp! Nu te lasa asa usor! Demonstreaza-i ca nu esti proasta!

| riseris a răspuns:

Dupa doar 4 luni vrea sa se culce cu tine. Mie daca as fi fata mi-ar da de banuit. Oricum eu sper sa nu o faci.

| Norveg a răspuns:

Scumpa mea, mai bine nu... s-ar putea sa regreti f mult dupa, dar asa sunt toti, si daca chiar te-ar iubi nu ti-ar cere asta deja dupa 4 luni,

:*:* apoi vor rade toti de tine si alte lucruri, deci NU. :*