| baby_6056 a întrebat:

sunt noua pe aici.am si eu o problema nu stiu daca ma puteti ajuta.sunt cu prietenul meu de 4 ani si ceva dar in ultimul timp ne certam din orice nu mai e ca la inceput si nu stiu ce sa fac.am incercat de multe ori sa ii spun sa facem ceva sa nu ne mai certam dar el nu este genul asta e mai lasator din fire. uneori nici nu imi mai vine sa fac dragoste cu el parca nu mai simt nimic.si intre timp a aparut un nou baiat in viata mea. e foarte simpatic ma inteleg bine cu el si cred ca... m-am indragostit de el...este posibil sa iubesti doi barbati? ce sa fac? cu care dintre ei sa raman? nu vreau sa il ranesc nici pe prietenul meu dar nici la celalalt nu vreau sa renunt. pupici

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cele ca tine nu merită sfătuite.
Simplul fapt că ţi-e gândul la altul după 4 ani de relaţie, deja este grav!
Sper să se prindă prietenul tău cât mai repede şi să te trimită la plimbare.
La revedere.

| curiozitatea a răspuns:

Da.Este posibil sa iubesti 2 barbati de odata. dar nu este posibil sa ii iubesti lafel.Eu cred ca ar trebui sa ii spui preitenului tau ca daca va mai certati tu nu mai continui relatia, iar daca te iubeste se straduieste sa ramana cu tinewinking. Iar daca nu atunci bun venit baiatului de care te-ai cam indragostit. Toate astea ar insemna ca dumnezeu a vrut sa iti deschida ochii ca prima alegwere poate sa fie gresitahappy Fundita?

| Cineva_7121 a răspuns:

Sa-ti zic ceva. Nu te avanta sa inchei aceasta relatie. Totusi au fost patru ani. Gandeste-te la lucrurile bune care au fost intre voi. Punele in ordine. Analizeaza-l pe celalalt. Gandeste-te daca merita. Orice relatie trece printr-o perioada grea. Discuta cu el. Punetiva de acord amandoi. Ca sa puneti punct sau sa continuati trebuie sa dicutati. Oare celalalt chiar merita? El cum se comporta cu tine? Crezi ca merita sa inchei aceasta relatie pentru celalalt? Sti daca aceasta ar vrea cu tine doar o aventura sau o relatie serioasa? De fapt tu ce vrei? Ai vazut povestea mea. Cel mai bine e sa discuti cu el. Spune-i in fata "Ori discutam si ne gandim ce sa facem sa fie bine, ori incheiem acesta relatie ". Asta e parerea mea. Te pup. Ai grija de tine. Gandeste-te bine ce iti doresti cu adevarat.

| Cineva_7121 a răspuns:

Kongeriket : Nu sti tu ce s-a intamplat in realtia lor de a ajuns infaza aceasta de a nu mai simti nimic pentru el. Orice om are dreptul sa fie sfatuit. Indiferent de ce-a facut. S-au ma rog. Ce nu a facut. Cum au spus si alti. Sunt oameni care se despart si dupa 15-20 de ani si nu se mai gandesc la ani petrecuti langa celalalt. De ce poate sa prinda prietenul ei? De nimic. Caci nu a facut nimic. Pur si simplu s-a intalnit odata cu celalalt, au vorbit dar nimic mai mult.

| undercover21_5489 a răspuns:

Te-ai culcat cu el? e evident!