| LostDream a întrebat:

sunt noua pe aici... dar as vrea totusi sa ma ajutati. fiindca trec printr-o perioada tare grea. Am cunoscut un baiat. iar cand ne-am intalnit pentru prima data ne-am placut si am ramas impreuna... totul a fost superb. era exact ce imi doream. imi spunea ca vrea sa ma tina aproape de el si nu vrea sa ne despartim. dar acum cateva zile mi-a spus ca urmeaza sa plece din tara pentru a munci. si se muta acolo. si ca ar fi mai bine sa nu mai tin asa mult la el. pana ieri cand am vb iar. si ne-am despartit. Tin foarte mult la el. e primul la care am pus suflet. si el tine la mine si din cauza asta a spus ca e mai bine asa. imi doresc sa ne impacam. dar pleaca peste 5 luni. si mi-a spus ca imi va fi mai greu atunci sa trec peste, daca am continua relatia. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa o las asa?

Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

Acum depinde cat de mult sta plecat. si eu am fost plecat 9 luni, eram in relatie de 4 ani. dar cand m-am intors ne-am casatorit, deci se poate. dar in acelaasi timp relatiile la distanta sunt greu de intretinul.analizeaza-ti sufletul si constiinta si ia singura o decizie inteleapta.

3 răspunsuri:
| dotcube a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai intreaba-l pe el daca te mai iubeste, si daca pleaca in alta tara, cere-i o fotografie de-a lui si sunativa in fiecare zi.desigur,daca te mai iubeste!

| LostDream explică:

Pai sta plecat. de tot. ca se muta acolo.