| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun ca vreau sa ne impacam? Ne-am despartit dupa o luna din cauza mea deoarece el mi-a spus ca am fost rece fata de el in tot acest timp si asa crede ca relatia nu prea are viitor. Nu mi-a spus exact "vreau sa ne despartim", ci mi-a dat de inteles. Eu la randul meu i-am spus printr-un mesaj ce simt acum pentru el(pentru ca pana acum fata in fata nu am avut curaj), dar la sfarsit i-am spus ca ar fi mai ok sa ne despartim pentru ca nu cred eu ca daca ne-am impaca m-as schimba chiar radical. Acum una am zis si alta as vrea sa fac dar nu stiu cum sa ii spun asta mai exact. Sa il sun? Sa il chem afara? Nu vreau sa par nici sacaitoare sau disperata pentru ca in timpul de o saptamana cat am stat despartiti i-am mai dat eu cate un mesaj-doua..Deci? Ce ar trebui sa fac? Ce ar trebui sa ii zic?

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Daca chiar tine la tine nu o sa-i pari sacaitoare sau disperata ci o sa se bucure. Daca nu ai curaj sa ii spui in fata ai putea sa ii dai mesaj si sa il intrebi daca te-a uitat, sau cum este fara tine. Daca zice ca nu s-a acomodat il poti chema sa va vedeti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dragostea daca nu este bilaterala inseamna ca nu are sorti de reusita, si mai devreme sau mai tarziu vei constata ca ti-ai pierdut timpul, energia si sperantele fara rost. Depinde foarte mult de asemenea motivul despartirii, dar din cate am inteles el nu manifesta prea multa afectiune fata de tine chiar mai ales ca ai avut curajul si i-ai marturisit sentimentele tale fata de el.Consider ca nu ai nimic de facut in aceasta situatie, decat sa lasi ca timpul sa confirme sau infirme faptul ca si el te-ar iubi.

| neutrino a răspuns:

Nu-l suna, nu-l chema afara si nu mai vorbi prostioare. Daca el te place, te va cauta, daca nu, nu.

| grab a răspuns:

Mai spune-i o data ce simti si daca nu percuteaza la sentimentele tale poate ar fi cazul sa il lasi in treaba lui acolo...