| monica_4690 a întrebat:

Bunahappy sunt noua pe-aici si as avea nevoie de un sfat.
Baiatul de care imi place mie a inceput sa ma bage in seama, problema e ca flirteaza si cu alte fete si nu stiu ce sa fac sa ma implic sau nu?

Răspuns Câştigător
| alexutza_4406 a răspuns:

Sincer parerea mea Monica e ca nu te merita... daca el se comporta cu tine ca si cu altele, inseamna ca ori nu stie ce vrea, ori ii place sa simta ca e placut de fete. Asa ca lasa-l in pace, fa ca si cum nu te intereseaza ca daca lui chiar ii place de tine o sa te caute.(dar nu te lasa usor dusa de val...rezista putin!)winking

11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Poate ca nu vrea ceva serios cu nici o fata si ii place ideea de flirt si de a fi inconjurat de multe fete.Nu te implica, e de datoria lui sa ia initiativa. Tu continua sa fii draguta, amabila, sociabila, prietenoasa, naturala! Si c-un zambet ai intregi tacamulwinking Lasa-l pe el sa faca restul...

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti un pic, lasa sa vezi cum se comporta, din ceea ce ne spui ca mai filtreaza si cu alte fete, nu mi se pare o persana de prea mare incredere, tu trebuie mai intai sa gandesti de doua ori cum se zice! Ce vei face daca vei sta cu el si te va parasi, nu o sa plangi in pumni si ai sa regreti.Mai bine stai si gandeste ce vei face, ai rabfare, chiar daca nu e pentru tine sint sigura ca vei intalni persoana care sa fie potrivita pentru tine.Bafta.

| yami a răspuns:

Mai bine lasa-l pe el sa te aleaga, dintre toate, nu sa fii cea care se bate pentru el...fii tu mai indiferenta si vezi cat ai avea de castigat...happy

Bula
| Bula a răspuns:

Daca-l vrei, "agata-l", prinde-l pentru tine si nu-l lasa altora! Fii femeie si foloseste-ti intuitia prea-vestita!
Daca nu, atunci ramaneti doar prieteni si lasa-l alteia, care-l vrea cu adevarat!

| nicky a răspuns:

Poate tocmai de aceea filtreaza si cu alte fete ca tu sa te hotarasti ce ai de gand. Daca tot il placi atunci ce mai astepti? Bafta.

| otypa a răspuns:

Nu sa nu te implici.pentru-ca daca te vrea pe tine tot al tau va fi.ai putina rabdare si totul va fi ok..bafta

| LuS[z] a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti o perioada sa vezi ce are de gand. daca simti si crezi ca puteti avea o relatie, ar trebui sa-l abordezi. apoi incearca sa-i castigi increderea ca sa deveniti prieteni si apoi poate ceva mai mult

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Mda...pai de ce crezi ca flirteaza? pentru ca nu are inca prietene, fa tu primul pas si aai sa vezi daca va potriviti. Daca te va placea, nu va mai flirta... Dar oricum ce baiat de pe planeta nu ar insela?

| marina_7216 a răspuns:

Depinde cat de serioase sunt sentimentele tale sau daca sunt. daca nu sunt inca sentimente, nu te mai implica si fara parere de rau insa daca nu este doar o simpatie ci mai mult fal sa te placa asa cum esti si in primul rand nu ii da de inteles ca il vrei cu desavarsire sau ceva de genul ci lasa-l pe el sa te aleaga pentru ca daca nu te alege inseamna ca nu te merita. fa ceea ce simti dar nu cobora la orgoliul lui! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa pe el sa te aleaga

| simo9 a răspuns:

Cati ani ai? Dar el?