| teoul a întrebat:

Hei TPU, am o mare problema: nu reusesc sa-mi dau seama daca vreunei fete ii place de mine. De obicei aflu dupa o vreme de la prieteni, care se mira ca nu mi-am dat seama. De asemenea as vrea sa stiu cum se flirteaza. N-am avut niciodata vreo prietena. Mersi

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Pai acum depinde si de varsta si experienta ca sa iti dai seama ca o fata te place. Cand esti tanr iubirile nu prea sunt marturisite si fetele care te plac nu o sa iti zica.
Ce ar trebui sa faci ca sa-ti dai seama >) sa zambesti happy pe de o parte. Adica daca tu zambesti si o fata iti zambeste un pic mai tare inapoi te place. Apoi trebuie sa fii un pic dezinvolt, de obicei fetele care te plac sunt fetele de langa tine deci ar trebui sa observi daca se schimba mimica fetei cand te vede, adica : devine mai relaxata in vorbire si tenul is e lumineaza un pic sau daca se schimba ceva cand esti in preajma respectivei fete.

| teoul explică (pentru MeConstantine):

Voi incerca faza cu zambitul!

| MeConstantine a răspuns (pentru teoul):

Când fata te va vedea si pe tine relaxat o sa fie si ea relaxata

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand o fata, care va cunoasteti reciproc, iti place, incepi sa-i spui ca iti place de ea, ii spui ca este frumoasa, dar si inteligenta, ii poti oferi cate o floare, o ciocolata etc. Daca ea accepta "avansurile tale", atunci este timpul sa o inviti la un clasic "suc", preferabil baut intr-un parc, nu seara tarziu.

| teoul explică (pentru neutrino):

Am incercat faza cu spusul direct ca-mi place de ea si nu merge! crying

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Fii atent la semne! Ce fel de semne?
1. Se uita insistent la tine din cand in cand sau isi ascunde privirea cand te vede?
2.Se comporta un pic altfel cu tine decat cu ceilalti baieti?
3.Te evita (adica este timida) sau incearca sa capete mai multa atentie de la tine. (incearca sa intre in vorba cu tine) Atunci poate te place.
Ii se schimba si expresia daca te vede, din cand in cand isi inceteaza activitatea...etc.

Pai flirtul nu se invata...vine de la sine.
Discuta subiecte care sa nu o plictiseasca,anumite lucruri pe care le aveti in comun, daca stii vreunul.
Daca nu stii ce sa vorbesti atunci o intrebi cate ceva despre ea, dar nu ceva bizar. Fetelor le place sa discute despre ele, sa fie in centrul atentiei si sa vada ca iti pasa de ele si ca nu esti tipul acela "Eu, eu si numai eu!".
Din cand in cand, dupa ce s-a obisnuit cu tine poti sa incepi prin a-i face mici complimente despre cum arata (par/haine etc) -nu ceva bizar LOL.
Cam atat... Bafta!

-Blytz-