| Ela_PuRpLe a întrebat:

Sunt noua pe aici si m-am gandit sa pun si eu cateva intrebari asa mai de inceputtongue.
1. Ce inseamna dupa parerea voastra o relatie serioasa?
2. O relatie poate fi serioasa si daca cei 2 nu fac dragoste?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O relatie serioasa este cea in care partenerii se respecta cel putin la fel de mult pe cat se iubesc. Sigur ca relatia poate sa fie serioasa fara sex. Sexul intervine tarziu intr-o relatie serioasa, atunci cand ea este deja foarte serioasa.

| Alisa a răspuns:

Pai ca o relatie sa fie seriosa, trebuie sa existe incredere, comunicare, partenerii sa poata discuta despre orice subiect, fara nicio jena, sa se iubeasca, sa se respecte unul pe celalat si intodeauna sa isi spuna adevarul.

Normal ca poate sa fie serioasa daca nu se face dragoste, pentru ca dupa un timp, cand vor vedea ca se merita, vor face si dragoste, mai intai trebuie sa se cunoasca, si sa stie sigur ca asta vor.:X TOate la timpul potrivit.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

O relatie serioasa este atunci cand respectul esti reciproc, nu numai cand iubirea este reciprocawinking Si da! O relatie este chiar mai serioasa daca cei 2 nu fac dragoste happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul la inceput ia contur in mintea amindurora trecind dincolo de contactul fizic dar nu excluzindu-l intr-un viitor apropiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inntrebarea nr. 1
Un cuplu, poate avea o relatie serioasa, doar daca au incredee un in celalalt. va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie serioasa inseamna cand cunosti bine cealalta persoana, va intelegeti bine si va ganditi la un viitor impreuna, parerea mea! bineinteles ca dupa un timp ajungi sa faci si dragoste... e normal si sanatos!

| Alexandra12333 a răspuns:

Păăi după cum știu eu o relație serioasă e ca bărbatul sau femeia să se iubească să nu se necăjească e după mine se mai cert așa. Întrebarea a 2 a Da poate fi serioasă relația chiar daca nu faceți sau facem dragoste avem nevoie de puțin timp să vedem cum este dânsul sau dânsa fundă? puppy dog eyes

| bl0nd1n4 a răspuns:

1. O relatie serioasa este bazata pe incredere iubire. si cel mai important sa va intelegeti. sa fie sinceritate intre cei doi. si multe alte chestii esentiale unei relatii. 2. da. de ce nu. pana la urma nu doar asta conteaza.