| anonima122 a întrebat:

sunt pe cala sa ma despart de prietenul meu din cauza unor chestii minore sau cel putin asa sunt din punctul meu de vedere. Tin foarte mult la el, chiar il iubesc.Ne-m-a certat din cauza ca eu din cand in cand ii mai trag o palma din cauza ca o jigneste pe prietena mea ii zice chestii de genu "ce baiat ar vrea sa fie cu una ca tine" sau chesti din astea si eu normal ii mai trag o palma pentru ca eu in locul prietenei mele m-as simti prost.Sau acum 2 zile m-am tuns si in loc sa imi zica ca imi sta bine si etc mi-a zis ca imi sta urat si nu petrec cu el, singuri decat maxim 20 de minute pe zi. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cum sa il palmuiesti ma? Nu stiu cum de mai e cu tine, pe bune.Nu mai fii agresiva, uite si vina ta:
Nu se suporta? Bine, sa se evite.Nu-i mai aduce in acelasi loc pe amandoi,e clar ca e o respingere totala intre ei si gata.
Te-ai tuns? E sincer omul, daca nu-i place ce vrei? Normal ca nu-i covine, dca de fiecare data tu esti cu fata aia dupa tine.Nu sunteti 3, sunteti 2 in relatia voastra, nu?

| Dominicc a răspuns:

Ah. da.
Ce mai comentarii lasati unele. Lasa.l ca e badaran. iai rupe ouale. etc etc.

Asta e gandire de copil de 12 ani. Si vorbesc foarte serios!
Mai maturizati-va ma odata cand stati cu cineva si spuneti ca " il iubiti"

Iubire. wow.
Oare stiti ce e aia? Palme, picioare, pumni. a?
Vrei sa iti spuna mereuc a arati bine doar de dragul sa fi tu happy? si in schimb tu sa te comporti ca Arnold cand nu isi ia steroizii o zi intreaga?

Bai fetelor. va stricati imaginea ma.
In locu aluia te lasam de mult cu ochii in soare. Nu meriti atentia lui, indiferent cum e! nesimtit, iubitor, urat. etc.
Ia-ti un catel, si intreaba-l pe ala cum iti sta freza!

Si acum ce o sa faceti? os aimi sariti in cap? Va poftesc! reply oricum nu mai dau! nu se merita atentia mea!
Dovediti putina gandire macar.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

E si vina lui dar e si vina ta...El poate e prea direct dar si u tot vii cu prietena ta...pentru ce? el e plictisitor sau ce? si in legatura cu palmele, daca ar fi indraznit o fata sa dea in mine mi-as intoarce capu si as pleca fara sa mai zic nimic(am patit-o de 2 ori)si numai dadeam nici un semn de viata chiar daca ma dureawinking Poate palme peste umar asa in gluma da dar din alea serioase atuncea PA
Sa iti dea de gandit chestia asta tongue

| Lacoste a răspuns:

Cum sa dai in el? Niciun baiat nu ar accepta asta.Problema e la tine, schimba-ti comportamentul; daca te supara cu ceva vorbiti, nu incepeti sa va bateti. Explica-i ca te simti prost cand o vorbeste de rau de prietena ta si gata, dar nu te desparti de el doar pentru asta.Si legat de tunsoare. poate ca lui chiar nu i-a placut.Asa ca asculta si parerile lui.

| Phaey a răspuns:

Zi-i pa.
Nu, serios. E un megabadaran. In locul tau, i-as rupe oole si as fugi cu ele.

| Annemari3 a răspuns:

Ah, te inteleg! Foarte mult.
Prietenul meu imi zice tot in fata, cam prea sincer.
Orice fata s-ar simti jignita.Si eu ii trag palme foarte des, cand se ia de prietenele mele si cand incearca sa ma oftice spunan chestii gen "Mama ce fundulet are tipa aia", chiar ma deranjeaza.Am invatat totusi sa traiesc cu atitudinea lui si cand imi face observatii pur si simplu nu il ascult sau schimb argumentul.
Acum totul depinde de tine, depinde de cat de profunda e dragostea ta pentru el si cat de dispus e el sa va intelegeti bine.Cel mai bine e sa vorbiti, sa-i ceri scuze pentru palma si sa-i spui sa nu se mai lege de prietena ta cand esti tu de fata.Ai sa vezi ca totul se va rezolva, cel putin sper. happy
Mult noroc :*

| cryna a răspuns:

Cam necioplit baiatul laughing dar daca il iubesti zii ca nu-ti convine ce face.si vezi ce parere are.in functie de asta vezi daca te desparti de el sau nu.

| GangstaRapp a răspuns:

Doamne fereste. laughing Cum sa'l plesnesti, ma? Si o zici asa, ca si cum i'ai da o bomboana. straight face Se pare ca te'ai cam obisnuit sa'l plesnesti. Vezi sa nu se enerveze intr'o zi si sa ti'o intoarca. Si "pretena" aia a ta.Las'o acasa cand stai cu el, si tunsoarea...E sincer omu'.Ce vrei? Sa'ti zica ca ii place doar de dragu' tau? Ar fi ipocrit. happy
In concluzie, las'o mai moale. tongue

| Alexaia a răspuns:

Faci ce vrei. Nu esti legata cu nimic de el.

| Nik0le a răspuns:

E un nesimtzit happy
nu cred ca te merita
si odata ce iti vorbeste asa... e clar ca nu`i prea pasa de tine